• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Vo veku 40 rokov zomrel Andrej Kovarik, splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie

Vo veku 40 rokov zomrel Andrej Kovarik, splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie

Primátor Matúš Vallo označil Andreja Kovarika za veľkého človeka, ktorý miloval prírodu.

18.7.2023 (SITA.sk) - Vo veku 40 rokov zomrel splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarik.

Ako uviedol na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Matúš Vallo, stál pri vybudovaní sekcie životného prostredia na magistráte, zasadil sa za zmeny spravovania lesov v Bratislave a nastavil novú normu ochrany životného prostredia v meste.

Veľký človek, ktorý miloval prírodu. Je mi nesmierne ľúto, že nás navždy opustil. Česť jeho pamiatke," napísal Vallo. Andrej Kovarik bol ekológ, riaditeľ odboru štátnej správy na sekcii ochrany prírody a biodiverzity Ministerstva životného prostredia SR, ako aj bývalý poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

„V oblasti životného prostredia a ochrany prírody presadil veľa dobrých vecí a my všetci vďaka nemu žijeme v zelenšom a zdravšom meste a kraji. Andrej bol veľmi dobrým župným poslancom a príjemným, usmiatym kolegom," uviedol predseda bratislavskej župy Juraj Droba a vyjadril úprimnú sústrasť jeho rodine a blízkym.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie