• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Vo Švajčiarsku vypukol rozsiahly lesný požiar, jeho uhasenie môže trvať týždne

Vo Švajčiarsku vypukol rozsiahly lesný požiar, jeho uhasenie môže trvať týždne

S požiarom bojuje viac ako stovka hasičov.

18.7.2023 (SITA.sk) - S lesným požiarom, ktorý vyčíňa v južnom Švajčiarsku bojuje viac ako stovka hasičov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Požiar vypukol v pondelok neskoro popoludní v blízkosti obce Bitsch v kantóne Valais a podľa miestnych úradov sa v noci v dôsledku silného vetra „explozívne“ rozšíril. Z bezpečnostných dôvodov evakuovali viac ako 200 obyvateľov okolitých dedín.

Požiar v súčasnosti zúri na ploche 100 hektárov vo vysoko položených oblastiach, ktoré sú ťažko prístupné pre vozidlá. Hasia ho aj s pomocou vrtuľníkov, ktoré naň zhadzujú vodu, no prácu hasičov veľmi komplikujú vietor a dym.

Hasiči podľa BBC varovali, že úplné uhasenie požiaru by mohlo trvať niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Švajčiarske úrady upozornili, že extrémne sucho v dôsledku extrémne horúceho a suchého júna a zatiaľ aj júla, v kombinácii so silným vetrom predstavujú „toxický kokteil“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie