• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Vo Francúzsku sa koná druhé kolo volieb. Macronova koalícia by chcela väčšinu, no o kreslá bojuje i Mélenchon

Vo Francúzsku sa koná druhé kolo volieb. Macronova koalícia by chcela väčšinu, no o kreslá bojuje i Mélenchon

Voliči v nedeľu rozhodnú o tom, kto ich bude zastupovať v Národnom zhromaždení.

19.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku sa v nedeľu koná druhé kolo parlamentných volieb, v ktorých tamojší voliči rozhodnú o tom, kto ich bude zastupovať v Národnom zhromaždení. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Macronova koalícia chce úplnú väčšinu

Centristická koalícia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý v aprílových prezidentských voľbách získal druhé funkčné obdobie v Elyzejskom paláci, sa snaží získať v parlamente úplnú väčšinu v podobe aspoň 289 kresiel.

Tá by jej umožnila realizovať volebné sľuby, vrátane redukcie daní a zvýšenia vekovej hranice pre odchod do dôchodku zo 62 na 65 rokov.

Nová koalícia ľavičiarov, zelených a komunistov

Hlavným súperom centristov je vo voľbách nová koalícia ľavičiarov, zelených a komunistov, ktorú vedie Jean-Luc Mélenchon. Súčasťou programu ľavice je výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zníženie vekovej hranice pre odchod do dôchodku na 60 rokov a zmrazenie cien energií a základných potrieb.

Prieskumy naznačujú, že Macron a jeho spojenci by v 577-člennom Národnom zhromaždení mohli získať 255 až 305 kresiel, kým v prípade koalície ľavičiarov sa odhaduje obsadenie 140 až 200 kresiel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie