• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Vlhovej patrí 7. priečka po prvom kole obrovského slalomu v Kranjskej Gore

Vlhovej patrí 7. priečka po prvom kole obrovského slalomu v Kranjskej Gore

Vlhová sa pokúsi zaznamenať štvrté „obrákové“ pódium v aktuálnej sezóne.

8.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová zaznamenala v 1. kole nedeľňajšieho obrovského slalomu žien v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 v slovinskej Kranjskej Gore siedmy najlepší čas (56,17 s).

Na priebežnú líderku, Američanku Mikaelu Shiffrinovú, stráca pred druhým kolom 87 stotín sekundy.

Vlhová v prvom kole driftila

Druhá bola s odstupom 0,24 s Talianka Federica Brignonenová, na priebežnej tretej pozícii figuruje sobotňajšia víťazka Valerie Grenierová z Kanady (+0,39 s). Uvedené platí po odjazdení elitnej tridsiatky pretekárok.

Nešla som čisto, ako sa malo ísť, trošku som driftila, celú trať som zastavovala. Nevyšlo to a uvidíme, ako to bude v 2. kole. Podmienky sa zmenili, zlepšili sa, trať je tvrdšia ako včera,“ povedala Vlhová pri mikrofóne JOJ Šport.

Zabojuje o štvrté „obrákové“ pódium

Vlhová sa pokúsi zaznamenať štvrté „obrákové“ pódium v aktuálnej sezóne. Predtým bola druhá v prvých z dvojice pretekov v rakúskom Semmeringu, a zhodne tretia v talianskom Sestriere a v sobotňajších pretekoch v Kranjskej Gore.

Líderka Svetového pohára Shiffrinová má na konte 81 triumfov v seriáli a ak zvládne nedeľňajšie 2. kolo, vyrovná ženské maximum v podaní jej krajanky Lindsey Vonnovej. Absolútny rekord patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi s 86 víťazstvami vo Svetovom pohári.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie