• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Vlhová vedie po 1. kole v Soldeu, má dobrú pozíciu dosiahnuť druhý triumf v sezóne Svetového pohára

Vlhová vedie po 1. kole v Soldeu, má dobrú pozíciu dosiahnuť druhý triumf v sezóne Svetového pohára

Medzi mužmi vedie po 1.

18.3.2023 (SITA.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová je po prvom kole líderkou slalomu žien vo finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Dvadsaťsedemročná Liptáčka v andorrskom stredisku Soldeu absolvovala trať ako prvá a stanovil čas 54,28 sekundy, ktorý neprekonala žiadna z jej súperiek. Druhá je priebežne Chorvátka Leona Popovičová so stratou 32 stotín sekundy, tretia priečka patrí Švédke Anne Swennovej Larssonovej (+0,56 s).

Vlhová v dobrej pozícii

Pred druhým kolom, ktoré je na programe o 13.30 h, má Vlhová dobrú pozíciu dosiahnuť druhý triumf v aktuálnej sezóne SP. Doteraz jediné víťazstvo dosiahla ešte v januári v slalome v rakúskom Flachau, odvtedy nebola ani na pódiu. V tomto ročníku má na svojom konte zatiaľ osem pódiových umiestnení.

Až štvrtá je Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá už má istotu zisku veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP aj malého za prvenstvo v disciplíne. So štartovým číslom dva síce bola na jednotlivých medzičasoch tesne pred Vlhovou, ale v záverečnej pasáži spravila chybu a stratila dosť času. Do cieľa prišla so stratou 59 stotín sekundy na Vlhovú. Už viac ako sekundu na Slovenku stráca piata Švajčiarka Wendy Holdenerová (1,16 s).

Lídrom je Švajčiar Odermatt

Muži v Soldeu v sobotu súťažia v obrovskom slalome a po prvom kole je lídrom Švajčiar Marco Odermatt o 1,09 sekundy pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, tretí Nór Alexander Steen Olsen je o ďalšie tri stotiny za súperom z Francúzska.

Ak sa Odermatt, ktorý už má istotu celkového triumfu v SP aj v poradí disciplíny, udrží v druhom kole na pódiu, prekoná bodový rekord legendárneho Rakúšana Hermanna Maiera za jednu sezónu. Maier v roku 2000 dosiahol rovných 2000 bodov, Odermatt ich mal pred sobou na svojom konte 1942.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie