• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Vlhová v super-G nezískala ani bod, malé glóbusy brali Švajčiari

Vlhová v super-G nezískala ani bod, malé glóbusy brali Švajčiari

Petra Vlhová skončila v super-G až dvadsiata a nebodovala, v celkovom poradí SP klesla na 4. miesto.

16.3.2023 (SITA.sk) - Švajčiari Lara Gutová-Behramiová a Marco Odermatt sa stali víťazmi záverečného superobrovského slalomu sezóny v seriáli Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Obaja sa stali víťazmi hodnotenia disciplíny a za super-G získali malý krištáľový glóbus.

Vlhová klesla nadol

V andorrskom Soldeu triumfovala Gutová-Behramiová o 22 stotín sekundy pred Taliankou Federicou Brignoneovou, tretia skončila s mankom 0,47 sekundy Nórka Ragnhild Mowinckelová.

Rovnaké poradie je aj v hodnotení disciplíny za celú sezónu. Ešte pred štvrtkom bola na čele poradia Talianka Elena Curtoniová, no tá obsadila až desiatu pozíciu a klesla na štvrtý post. Už istá víťazka celého seriálu Američanka Mikaela Shiffrinová bola štrnásta (+1,46 s) a Slovenka Petra Vlhová dvadsiata (+2,08 s).

Keďže 27-ročná Liptáčka nebodovala, v celkovom poradí SP klesla už na 4. stupienok. Na druhú Gutovú-Behramiovú stráca 142 bodov a na tretiu Talianku Federicu Brignoneovú 44 bodov. Body môžu pretekárky získať ešte v obrovskom slalome a slalome.

Odermatt je už istým celkovým víťazom

Medzi mužmi dosiahol Odermatt o 29 stotín sekundy lepší čas ako druhý Rakúšan Marco Schwarz, tretiu priečku obsadil Nór Aleksander Aamodt Kilde (+0,71 s). V hodnotení disciplíny zvíťazil Odermatt o 228 bodov pred Kildem, tretí skončil Rakúšan Vincent Kriechmayr.

V celkovom poradí SP je už istým víťazom Odermatt, pred slalomom a obrovským slalomom má pred Kildem náskok 602 bodov. Tretí je priebežne ďalší nórsky reprezentant Henrik Kristoffersen.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie