• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Vlhová v nedeľu v Špindlerovom Mlyne za najlepšími zaostala, slalom nevyhrala ani Shiffrinová

Vlhová v nedeľu v Špindlerovom Mlyne za najlepšími zaostala, slalom nevyhrala ani Shiffrinová

Američanka Mikaela Shiffrinová zatiaľ nevyrovnala absolútny rekord Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev vo Svetovom pohári.

29.1.2023 (Webnoviny.sk) -

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej nevyšiel nedeľňajší slalom v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne.

Dvadsaťsedemročná Liptáčka bola po prvom kole šiesta, no v druhej jazde sa nevyhla chybe a napokon obsadila až 13. priečku. Na víťaznú Nemku Lenu Dürrovú mala v cieli manko 2,24 s.

Vlhová za víťazkou zaostala

Urobila som chyby, v prvom aj druhom kole. Potom to, samozrejme, nestačí. Nebudem hovoriť, čo sa mi odohráva v hlave. Mrzí ma to, taký je šport. Tento víkend mi to nevyšlo. Oddýchnem si však, načerpám sily a budem sa snažiť dobre pripraviť na majstrovstvá sveta,“ povedala Vlhová pri mikrofóne JOJ Šport.

V Špindlerovom Mlyne napokon zvíťazila Nemka Lena Dürrová, za ktorou Vlhová zaostala o 2,24 s.

Dürrová vyfúkla víťazstvo aj Shiffrinovej

Chvíľočku mi to trvalo, ale potom som zariskovala. Spravila som menšie chybičky, ale v závere som do toho dala všetko. Boli to dobré preteky,“ uviedla v prvej reakcii po pretekoch podľa JOJ Šport 31-ročná rodáčka z Mníchova.

Tá vyfúkla víťazstvo Američanke Mikaele Shiffrinovej, na ktorú sa v nedeľu upierali všetky oči. Shiffrinová viedla po prvom kole, ale nakoniec skončila druhá, keď za Dürrovou zaostala o šesť stotín sekundy. Na vyrovnanie absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka, ktorý v minulosti nazbieral 86 víťazstiev vo SP, si tak bude musieť počkať minimálne do najbližších pretekov.

Zostáva líderkou Svetového pohára

Shiffrinovú môže tešiť aspoň skutočnosť, že nedeľňajším druhým miestom si zabezpečila malý krištáľový glóbus za tohtosezónne výsledky v slalome. Dosiaľ nazbierala v tejto disciplíne 785 bodov a Švajčiarka Wendy Holdenerová spoločne s Vlhovou, ktoré majú na konte zhodne po 530 bodov, ju už nemôžu predstihnúť, keďže v rámci SP sa do konca sezóny uskutočnia už len dva slalomy - vo švédskom Aare a andorrskom Soldeu.

Cítim sa dobre. Nebolo jednoduché tu lyžovať. Vedela som, ze Lena má veľmi dobrú formu a lyžuje rýchlo. Najviac som spokojná s tým, že mám ďalšie pódium a taktiež malý glóbus. Už sme veľakrát hovorili o tomto mieste. Prežívam na ňom výnimočné emócie a rada sa sem vraciam,“ poznamenala Shiffrinová.

Shiffrinová je zároveň líderkou v celkovom hodnotení Svetového pohára. Dosiaľ získala 1697 bodov. Druhá je momentálne Vlhová (966) a tretia pozícia patrí Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej (906).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie