• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Vlhová sa k budúcnosti s Magonim zatiaľ nevyjadrila, počas sezóny však nemala ani 10 dní voľna

Vlhová sa k budúcnosti s Magonim zatiaľ nevyjadrila, počas sezóny však nemala ani 10 dní voľna

Livio Magoni má zmluvu aj na budúcu - olympijskú sezónu.

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - V médiách nedávno odznelo, že zo 155 dní, ktoré trvala uplynulá zjazdárska sezóna, mala Petra Vlhová iba 10 dní voľna. A čerstvá víťazka Svetového pohára 2020/2021 a držiteľka dvoch strieborných medailí z majstrovstiev sveta v Cortine dAmpezzo priznala, že ani toľko to asi nebolo.

Brat pri nej stojí v dobrom aj zlom

Desať dní je reálne číslo, ale ... Po súťažnom víkende som vždy mala deň voľna a potom som už zase fungovala. Voľno je keď nič nerobím, ale znamenalo to aj veľakrát presun do iného zimného strediska a s tým je spojených veľa činností. Ak by sme brali do úvahy skutočné voľno, asi by sme sa ani do 10 dní nezmestili," uviedla Petra Vlhová v diskusnej relácii na RTVS.

Boris Vlha už desať rokov jej profikariéry stojí pri sestre v dobrom aj zlom. Počas súťažnej sezóny je prvý, kto si ju vypočuje a poradí, keď sa jej niečo nevydarí a zároveň je prvý, kto s ňou prežíva najväčšie úspechy. Nejde teda len o pracovný vzťah člena tímu a pretekárky, ale najmä o súrodeneckú blízkosť a vzájomné pochopenie.

Vďaka nemu sa cíti ako doma

"Na začiatku predchádzajúcej sezóny 2019/2020 sa nám narodila dcéra a vtedy som bol preč od Petry aj celého tímu možno mesiac a pol. Zistil som však, že tam musím byť, najmä ako filter medzi tímom a Peťou. Ja viem ako na ňu, vyrastali sme odmalička spolu, viem, čo na ňu platí, ako sa s ňou rozprávať, keď nemá náladu. Aj keď občas to nejde ani mne," priznal Boris Vlha.

"Pre mňa je veľmi dôležité ho mať pri sebe. Na rozdiel od viacerých svojich súperiek ja počas sezóny necestujem často domov, lebo si nemôžem dovoliť cestovať 10 hodín a na druhý deň ísť zasa naspäť. Borko ma pozná najlepšie a dobre mi rozumie. Je so mnou aj na štarte pretekov, sme už taká dvojka. Vďaka nemu hocikde na svete sa vždy cítim ako doma," opätovala Petra Vlhová.

Stará sa o glóbus

Bratovi Borisovi aktuálne pribudla jedna milá povinnosť v súvislosti so sestrou Petrou. Stará sa o to, aby čerstvo získaný veľký glóbus zostal v poriadku. "Glóbus je pocta, zadosťučinenie aj poďakovanie za prácu, ktorú spolu robíme 10 rokov. A sú to a s odstupom týždňa stále neskutočné pocity pre každého z nás v tíme. Ja ho často nosím, keď ideme niekam, ja ho vyťahujem z kufríka," pripomenul B. Vlha.

Jeho sestra zareagovala: "Áno, on je ten zodpovedný... A aký je glóbus v skutočnosti? Je to taký veľký brat v porovnaní s dvoma malými. O to je pre mňa vzácnejší. Budem ho mať do konca života, budem sa naň pozerať každý deň a tešiť sa z neho."

Magoni sa ospravedlnil za kritické slová

Po historickom zjazdárskom úspechu pre Slovensko v médiách veľa odznelo na adresu skvelých výsledkov Petry Vlhovej, na ktorých má najväčší podiel jej mimoriadne náročný taliansky tréner Livio Magoni. Ten nedávno médiám vo svojej vlasti poskytol viacero rozhovorov, v ktorých však svoju zverenkyňu viac kritizoval ako chválil po jednej z dvoch najúspešnejších sezón v kariére. A neskôr sa aj v denníku Šport ospravedlnil za veľmi kritické slová, ktoré odzneli na webe denníka Corriere della Sera.

Napriek tomu to mohlo výrazne naštrbiť prípadné ďalšie spoločné plány dvojice Magoni - Vlhová, hoci má taliansky odborník zmluvu aj na budúcu - olympijskú sezónu. Najlepšia zjazdárka práve skončenej sezóny zatiaľ nechcela byť konkrétna v otázke ďalšej spolupráce. "Všetci sa dozvedia v správny čas, ako sme sa rozhodli, a ako to bude ďalej," naznačila Vlhová v RTVS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie