• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Vlhová prvýkrát v sezóne mimo pódia, v obrovskom slalome v Killingtone skončila štvrtá

Vlhová prvýkrát v sezóne mimo pódia, v obrovskom slalome v Killingtone skončila štvrtá

Petra Vlhová zaznamenala svoje doposiaľ najlepšie umiestnenie v obrovskom slalome v americkom Killingtone.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vo svojich tretích pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 prvýkrát nevystúpila na stupne pre víťazov, v sobotňajšom úvodnom obrovskom slalome sezóny v americkom Killingtone obsadila 4. miesto.

Najlepšie sa vysporiadala s veternými podmienkami Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá o 7 stotín sekundy zdolala Talianku Martu Bassinovú, víťazka 1. kola Švédka Sara Hectorová skončila tretia so stratou 0,20 s. Vlhová zaostala za Gutovou o 0,46, ale zlepšila si svoje doterajšie maximum v obrovskom slalome v Killingtone, ktorým bola 6. priečka. Na pódium sa tam v tejto disciplíne ešte nedostala.

Killington po dvojročnej pauze

V 1. kole Vlhová tiež obsadila štvrtú priečku a s rovnakou stratou 0,46 s na víťaznú Hectorovú, druhá bola Nórka Ragnhild Mowinckelová a tretia Gutová-Behramiová. Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu a víťazka prvých dvoch pretekov sezóny, Američanka Mikaela Shiffrinová, zajazdila v úvodnom kole až 10. najlepší čas. V 2. kole si ešte pohoršila a súčet časov jej vyniesol len 13. pozíciu.

Prvý tohtosezónny obrovský slalom žien sa mal konať už 22. októbra v rakúskom Söldene, ale pre nepriaznivé počasie sa neuskutočnil. Vlani sa v Killingtone "obrák" nešiel pre silný vietor a v roku 2020 pre pandémiu ochorenia COVID-19. V nedeľu je v americkom stredisku na programe slalom žien. Vlhová v prvých dvoch slalomoch ročníka vo fínskom Levi obsadila tretie miesta a v celkovom hodnotení SP jej momentálne patrí 2. pozícia so ziskom 170 bodov. Shiffrinová je stále na čele, ale pred Vlhovou má už len náskok 50 bodov. Na tretiu priečku sa vyšvihla Hectorová so 141 bodmi.

Shiffrinová zjazd ovládla

História Svetového pohára alpských lyžiarok v Killingtone sa začala písať v roku 2016. Všetkých päť slalomov, ktoré sa tam dosiaľ konali, ovládla domáca hviezda Mikaela Shiffrinová a vždy pred Slovenkami. Raz bola za ňou druhá Veronika Velez-Zuzulová a štyrikrát Petra Vlhová. Rodáčka z Liptovského Mikuláša určite bude útočiť na víťazstvo aj v tohtoročnom slalome, 1. kolo je na programe o v nedeľu 16.15 h SEČ a 2. kolo o tri hodiny neskôr.

Ženská časť SP v zjazdovom lyžovaní pokračuje počas najbližšieho víkendu 3. a 4. decembra prvými rýchlostnými disciplínami, v kanadskom Lake Louise sú na pláne v sobotu zjazd a v nedeľu super-obrovský slalom. O týždeň neskôr vo francúzskom Val d´Isere absolvujú lyžiarky v sobotu obrovský slalom a v nedeľu slalom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie