• Dnes je: Piatok 14. mája 2021 meniny má Bonifác

Vlhová pôjde v obrovskom slalome v Jasnej ako tretia, preteky odštartuje Gutová-Behramiová

Vlhová pôjde v obrovskom slalome v Jasnej ako tretia, preteky odštartuje Gutová-Behramiová

Prvé kolo pretekov je naplánované ráno od 09:30.

6.3.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude mať štartové číslo 3 v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Rozhodol o tom sobotňajší podvečerný žreb na stretnutí zástupcov tímov s organizátormi a predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) priamo v Jasnej. Prvé kolo nedeľňajšieho obrovského slalomu je na programe od 9.30 h, druhé príde na rad od 12.30 h.

Nedeľňajší program pod Chopkom odštartuje priama konkurentka 25-ročnej Liptáčky v boji o veľký krištáľový glóbus Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Dvojku bude mať víťazka sobotňajšieho slalomu Američanka Mikaela Shiffrinová a po nej príde čas pre Petru Vlhovú.

Nasledovať budú so štvorkou Talianka Federica Brignoneová, s päťkou Francúzka Tessa Worleyová a so šestkou odštartuje líderka hodnotenia disciplíny Marta Bassinová z Talianska. Elitnú sedmičku uzavrie Švajčiarka Michelle Gisinová. Celé 58-členné štartové pole uzavrie rovnako ako v sobotňajšom slalome Slovenka Petra Hromcová

Na spomenutom stretnutí zástupcov FIS Peter Gerdol, Markus Mayr či Bohumír Zeman prebrali všetky potrebné technické záležitosti s predstaviteľmi jednotlivých tímov, nechýbali ani slovenskí organizátori SP Matej Hulej a Jana Palovičová.

Štartové čísla elitnej sedmičky v nedeľňajšom obrovskom slalome SP v Jasnej:

1 - Lara Gutová-Behramiová (Švaj.)

2 - Mikaela Shiffrinová (USA)

3 - Petra Vlhová (SR)

4 - Federica Brignoneová (Tal.)

5 - Tessa Worleyová (Fr.)

6 - Marta Bassinová (Tal.)

7 - Michelle Gisinová (Švaj.)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie