• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Vlhová je po 1. kole „obráku“ desiata, Shiffrinová má v Aare pohodlný náskok

Vlhová je po 1. kole „obráku“ desiata, Shiffrinová má v Aare pohodlný náskok

Američanka Mikaela Shiffrinová je na najlepšej ceste za vyrovnaním absolútneho rekordu Ingemara Stenmarka v počte víťazstiev v SP.

10.3.2023 (SITA.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová figuruje na desiatej priečke po 1. kole piatkového obrovského slalomu v rámci pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare.

Dvadsaťsedemročná Liptáčka absolvovala trať ako prvá, neskôr sa pred ňu dostávali ďalšie súperky. Najvýraznejšie sa jej vzdialila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá má pohodlný náskok pred zvyškom konkurencie.

Štartovala aj Jančová

Americká reprezentantka vedie o 58 stotín sekundy pred Kanaďankou Valérie Grenierovou, tretia je s mankom 0,93 sekundy Rakúšanka Franziska Gritschová. Vlhová na vedúcu pretekárku stráca priepastných 1,60 sekundy.

Pred Slovenkou sú aj Talianka Federica Brignoneová, Poľka Maryna Gasienicová-Danielová, Švédka Sara Hectorová, Nórka Thea Louise Stjernesundová, Švajčiarka Wendy Holdenerová a Francúzka Tessa Worleyová. Zaujímavosťou je, že v Top 10 nemá žiadna krajina viac ako jednu zástupkyňu.

Na štart prvého kola piatkového obrovského slalomu v Aare sa postavila aj ďalšia Slovenka. Rebeka Jančová absolvovala trať ako predposledná a s mankom rovných štyroch sekúnd obsadila 44. priečku, keď sa dostala napríklad aj pred Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú.

Vlhová bojovala so svetlom

"Nevnímala som, že by som urobila nejakú chybu. V časti trate s rovinou a vlnami bolo treba ísť trochu inak. Dala som do toho všetko. Boli tam chyby a trochu som bojovala so svetlom, lebo som ho nemala dostatok. Išla som do toho naplno, ale, bohužiaľ, Mikaela zase išla svoje preteky," povedala Vlhová v prenose JOJ Šport.

Vlhová zaznamenala v tejto sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní dokopy deväť pódiových umiestnení a jedno víťazstvo - v slalome v rakúskom Flachau.

Istý piaty glóbus

Mikaela Shiffrinová už má istý piaty veľký krištáľový glóbus v kariére (2017, 2018, 2019, 2022, 2023). Viac celkových prvenstiev v SP ako ona má zo žien na konte iba Rakúšanka Annemarie Moserová-Pröllová (6), rekord oboch pohlaví patrí jej krajanovi Marcelovi Hirscherovi (8).

Američanka v Aare bojuje o dorovnanie absolútneho rekordu legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka v počte víťazstiev v SP. Shiffrinová ich má na svojom konte 85, legenda o jedno viac. Ak by je to nevyšlo v piatok v obrovskom slalome, šancu bude mať aj v sobotu v slalome.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie