• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Vlhová je naďalej bez trénera, Deflorian odmietol jej ponuku

Vlhová je naďalej bez trénera, Deflorian odmietol jej ponuku

Paolo Deflorian zostáva pracovať v početnejšom tíme talianskej ženskej reprezentácie pod vedením Gianlucu Rulfiho.

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Talian Paolo Deflorian vypadol zo zoznamu uchádzačov o post trénera slovenskej zjazdárky Petry Vlhovej.

Podľa webu neveItalia.it ponuku čerstvej víťazky Svetového pohára mal odmietnuť zo súkromných dôvodov, keďže mu do rodiny pred časom pribudli dvojičky.

Deflorian zároveň doplnil, že zostáva pracovať v početnejšom tíme talianskej ženskej reprezentácie pod vedením Gianlucu Rulfiho, na starosti tam bude mať najmä prípravu v obrovskom slalome.

V hre sú ďalší

Rovnaký taliansky zdroj nedávno informoval, že najväčším kandidátom v tíme Petry Vlhovej na miesto uvoľnené po Liviom Magonim je Švajčiar Mauro Pini. Otec Petry Vlhovej a šéf tímu Igor Vlha vzápätí však dementoval správu o blízkosti angažovania Piniho ako hlavného trénera.

"Ešte to nie je definitívne. Rokovali sme s Pinim, ale ešte sme sa nedohodli. V hre sú okrem neho ďalší traja tréneri," uviedol minulý týždeň Igor Vlha pre Sportnet.sk.

Pod Magonim získala viacero medailí

Vlhová pod Magoniho vedením získala okrem veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári 2020/2021 aj dva malé krištáľové glóbusy v sezóne 2019/2020.

Počas päťročnej spolupráce s talianskym odborníkom na jej konto tiež pribudlo šesť medailí z majstrovstiev sveta - striebro v tímovej súťaži v St. Moritzi 2017, komplet v Aare 2019 (zlato v obrovskom slalome, striebro v kombinácii a bronz v slalome) a dve strieborné medaily z Cortiny dAmpezzo 2021 (kombinácia a slalom).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie