• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Vlhová ide obrovský slalom v Kronplatzi, v prvom kole na Shiffrinovú stratila sekundu

Vlhová ide obrovský slalom v Kronplatzi, v prvom kole na Shiffrinovú stratila sekundu

Obrovský slalom Svetového pohára v talianskom Kronplatzi.

24.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 6. miesto v 1. kole utorňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v talianskom Kronplatzi, na víťaznú Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 1,01 s.

Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,13 s) a tretia Talianka Federica Brignoneová (+0,27 s).

Pred Slovenku sa dostali aj Kanaďanka Valerie Grenierová a Američanka Paula Moltzanová. Druhé kolo je na programe o 13.30 h, trať stavia Vlhovej tréner Mauro Pini.

Vlhová zabojuje v popoludňajšom 2. kole o deviate pódiové umiestnenie v tejto sezóne a druhé víťazstvo. Pred rokom skončila v "obráku" v Kronplatzi druhá za Švédkou Sarou Hectorovou, pričom sa stala víťazkou prvého kola. Hectorovej patrí po 1. kole tohtoročných pretekov až 12. priečka so stratou 1,79 s na Shiffrinovú.

Líderka celkového poradia SP Shiffrinová zaútočí v 2. kole na 83. triumf v seriáli, ktorým by o jeden prekonala krajanku Lindsey Vonnovú a stala sa najúspešnejšou lyžiarkou v histórii. Rekord oboch pohlaví patrí Švédovi Ingemarovi Stenmarkovi s 86 víťazstvami.

V stredu sa v talianskom Kronplatzi uskutoční ďalší obrovský slalom žien, prvé kolo je na programe opäť o 10.30 h a druhé o tri hodiny neskôr.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie