• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Vlčeka budú súdiť za úkladnú vraždu bývalej manželky. Hrozí mu doživotie a podľa Lipšica je dôkazov veľa

Vlčeka budú súdiť za úkladnú vraždu bývalej manželky. Hrozí mu doživotie a podľa Lipšica je dôkazov veľa

Telesné pozostatky roky nezvestnej Vlčekovej boli nájdené pri prehliadke skladových priestorov vo Veľkých Ripňanoch v okrese Topoľčany v júni 2021.

28.9.2023 (SITA.sk) - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal obžalobu pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy na Miroslava Vlčeka z Hlohovca, ktorý mal podľa výsledkov vyšetrovania zlikvidovať svoju bývalú manželku Andreu v sude s kyselinou sírovou a kyselinou chlorovodíkovou.

Našli sa len zubné plomby

Telesné pozostatky roky nezvestnej Vlčekovej boli nájdené pri prehliadke skladových priestorov vo Veľkých Ripňanoch v okrese Topoľčany v júni 2021 v súvislosti s vyšetrovaním inej trestnej činnosti. Išlo o fotokompozitný materiál, konkrétne zubné plomby, ktoré boli nájdené v plastovom sude.

Andrea Vlčeková bola nezvestná od 13. decembra 2016, keď ju dvaja muži na Ulici R. Dilonga v Hlohovci násilím vtiahli do osobného auta a odviezli na neznáme miesto. Odvtedy až do nájdenia zubných plomb nebolo jasné, čo sa s ňou stalo.

Dôkazov je oveľa viac

„Zrejme prvýkrát v histórii slovenskej kriminalistiky sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe zubných plomb, ten posudok je tak presvedčivý ako analýza DNA,“ povedal Lipšic.

Ako dodal, v tomto prípade je oveľa viac dôkazov ako len telesné pozostatky obete, a všetky do seba zapadajú. Spolupracuje a vypovedá aj jeden z únoscov Vlčekovej, právoplatne odsúdený Vojtech Ollé.


Vlček mal okrem toho podľa špeciálneho prokurátora Lipšica silný motív pomstiť sa bývalej manželke, pretože robila majetkové transakcie v ich spoločnosti a vypovedala proti nemu v konaniach, ktoré sa týkali ekonomickej trestnej činnosti.


Samotný Vlček svoju vinu v tomto prípade napriek dôkaznej situácii popiera. V prípade uznania viny súdom mu za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí doživotný pobyt vo väzení.

Súd povolil obnovu konania

Miroslav Vlček bol v súvislosti so zmiznutím exmanželky z decembra 2016 v minulosti uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody, za čo bol odsúdený na 12 rokov väzenia. Krajský súd v Trnave v apríli tohto roku vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného Miroslava Vlčeka.


Súd zároveň zrušil predošlé rozhodnutie súdov, ktorým bol Miroslav Vlček uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody a vzal obvineného do väzby, a to z dôvodu možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie