• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Vlčanovo ministerstvo vyzýva politikov k spoločenskej zodpovednosti, obchodníci dodržiavajú podpísanú Deklaráciu

Vlčanovo ministerstvo vyzýva politikov k spoločenskej zodpovednosti, obchodníci dodržiavajú podpísanú Deklaráciu

Slovenskí politici by si okrem politického marketingu mohli začať osvojovať aj základné pojmy z ekonómie.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyzýva politikov, aby aj napriek prebiehajúcej politickej kampani zvažovali svoje tvrdenia, ktoré majú negatívny vplyv na občanov a na život v tejto krajine.

Tlmenie potravinovej inflácie

Politická zodpovednosť a kultúra, respektíve ich zmena je niečo, čo podľa MPRV SR volila väčšina ľudí v tejto krajine pri posledných voľbách. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Predseda NR SR Boris Kollár v diskusnej relácii TA3, povedal, že Protiinflačná garancia je podvod na spotrebiteľoch. Ministerstvo uviedlo, že iniciatívu obchodníkov agorezort podporil a 17. marca vyhlásil spolu so zástupcami obchodných reťazcov.

Cieľom iniciatívy Protiinflačná garancia bolo a je tlmenie potravinovej inflácie. MPRV SR už viac ako rok analyzuje spotrebiteľské a odbytové ceny na mesačnej báze pri 13 druhoch základných potravín.


Analýza ukázala, že obchodníci dodržiavajú podpísanú Deklaráciu a k cenotvorbe základných potravín pristupujú tak, že si nenavyšujú marže. Protiinflačná garancia má za sebou prvý mesiac a momentálne fungovanie na MPRV SR analytici vyhodnocujú.

Riešenie cien

Ministerstvo ďalej informuje, že nikto z politikov nepriniesol návrh na riešenie cien potravín a spomalenie vývoja potravinovej inflácie.

„Slovenskí politici by si okrem politického marketingu mohli začať osvojovať aj základné pojmy z ekonómie. Vhodne by sa tak potom mohli vyjadrovať k témam pri víkendových diskusiách v médiách. Tento raz sa do siete politického populizmu zaplietol druhý najvyšší ústavný činiteľ,“ upresnilo ministerstvo.


Dodalo, že im je úprimne ľúto, ak je takéto triviálne ekonomické opatrenie nad možnosťami vnímania predsedu Kollára.


„Bohužiaľ sa iniciatíva stala politickým terčom, kde jednotlivé politické subjekty zabúdajú na konečného užívateľa tejto iniciatívy, a tým je spotrebiteľ“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie