• Dnes je: Streda 29. marca 2023 meniny má Miroslav

Vládna koalícia chce dokončiť zničenie opozície, vyhlásil Fico a povedal, kto bude po Kaliňákovi ďalší na rade

Vládna koalícia chce dokončiť zničenie opozície, vyhlásil Fico a povedal, kto bude po Kaliňákovi ďalší na rade

Útok proti Róbertovi Kaliňákovi označil Fico za útok voči nemu samému i voči všetkým predstaviteľom Smeru-SD.

2.2.2023 (Webnoviny.sk) - Vládna koalícia chce dokončiť zničenie opozície. Na tlačovej besede to vyhlásil predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Pripomenul, že vládna koalícia založila svoj program na likvidácii opozície, nie na pomoci ľuďom či zvyšovaní životnej úrovne, a zo Smeru-SD chceli urobiť zločineckú skupinu.

Dodal, že pád vlády koalíciu prekvapil, no namiesto toho, aby boli predčasné voľby v dohľadnom čase, si vymohli termín na konci septembra. Fico uviedol, že dôvodom je dať priestor orgánom činným v trestnom konaní, aby mohli vyšetrovať.

Použil pritom nahrávku predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča z pléna Národnej rady SR. Matovič okrem iného povedal, že nedovolia, aby sa vrátili k moci, ale aby sedeli v opozícii, prípadne v Ilave.

Podľa Fica je na rade Pellegrini

Strana Smer-SD podľa jej predsedu považuje za nehorázne, aby hlavným politickým argumentom pre ďalšie deväťmesačné vládnutie odvolanej vlády bolo to, že ich treba pozatvárať.

„Vo večerných hodinách 1. februára došlo k jasnému naplneniu Matovičových slov, že ich treba zlikvidovať,“ uviedol Fico s tým, že to bol len prvý z plánovaných útokov a majú údajné informácie z prostredia NAKA i Úradu špeciálnej prokuratúry, na čom všetkom sa robí.

1. februára bol podľa neho vykonaný prvý krok. Fico, na základe informácií, ktoré majú k dispozícii, predvída útok na predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho. Dodal, že sa pracuje i na opätovnom obvinení jeho osoby.

Kaliňáka obvinili z obrovskej hlúposti

Útok proti Róbertovi Kaliňákovi označil Fico za útok voči nemu samému i voči všetkým predstaviteľom Smeru-SD. Kaliňák bol podľa neho obvinený z obrovskej hlúposti. Poukázal na to, že ide o výpovede kajúcnika Františka Imreczeho, ktorý podľa Ficových slov pri výpovediach porozprával všetko, „len aby si zachránil svoj vlastný zadok".

Príbeh, ktorý Imrecze porozprával, nazval predseda Smeru-SD len jeho príbehom o tom, že Kaliňák mal povedať niečo v súvislosti s jeho odmeňovaním, a potom to mal realizovať nejaký ďalší človek z podnikateľského prostredia.

Fico uviedol, že je to len Imreczeho individuálna výpoveď, bez ďalších doplňujúcich dôkazov, listinných dôkazov a je to len Imreczeho veta, ktorú vyslovil pod veľkým tlakom.

Vláde sa kráti čas a varí z vody

Dôveryhodnosť bývalého prezidenta finančnej správy považuje predseda strany Smer-SD za spochybnenú. Argumentuje rozhodnutím Generálnej prokuratúry SR o zrušení obvinenia voči guvernérovi Národnej banky Slovenska Petrovi Kažimírovi.

Bývalá vládna koalícia podľa Fica vie, že sa im kráti čas, len do septembra, a tak sa rozhodli variť z vody. Tvrdí, že vytiahli irelevantné jednovetové vyjadrenie kajúcnika a udavača Imreczeho z roku 2021, na ktorom postavili obvinenie jedného z najvýznamnejších predstaviteľov strany Smer-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Fico a Pellegrini sú na tom v prieskume dôveryhodnosti rovnako, najmenej ľudí verí Matovičovi

fico a pellegrini su na tom v prieskume doveryhodnosti rovnako najmenej ludi veri matovicovi

29.3.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku zostáva prezidentka Zuzana Čaputová, dôveruje jej 43 percent Slovákov. Za ňou nasledujú Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Robert Fico (Smer-SD), ktorým zhodne dôveruje 29 percent ľudí. Ďalším v poradí je predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) s 22-percetnou dôverou a premiér Eduard Heger (Demokrati) s dôverou na úrovni 21 percent.

Najmenej dôveryhodný je Matovič

Naopak, najmenej dôveryhodným politikom je Igor Matovič (OĽaNO), ktorému nedôveruje 80 percent populácie Slovenska. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk od 1. februára do 5. marca na vzorke 1 006 respondentov starších ako 18 rokov.


Dôveru prezidentke Čaputovej deklarujú ľudia bez ohľadu na vek. Mierne častejšie jej nedôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov. Dôveru jej častejšie deklarujú obyvatelia Bratislavského, ale aj Prešovského a Košického kraja. Výrazne menej často jej dôverujú obyvatelia Žilinského a Nitrianskeho kraja.

Dôveru Čaputovej deklarujú najmä voliči strán Progresívne Slovensko, Za ľudí, SaS, ale čiastočne aj KDH, Sme rodina alebo OĽaNO.

Kto najviac dôveruje Ficovi a Pellegrinimu?

Predsedovi strany Smer-SD Ficovi dôverujú ľudia vo veku 50 a viac rokov a najmä obyvatelia Prešovského a Žilinského kraja. Naopak, nedôveru mu deklarujú obyvatelia Bratislavského alebo Banskobystrického kraja. Dôveru má najmä u voličov strany Smer-SD, ale aj Hlas-SD a Republika.

Súčasnému premiérovi Hegerovi deklarujú dôveru obyvatelia bez ohľadu na vek. Dôveru mu deklarujú najmä obyvatelia Trnavského, Prešovského a Košického kraja. Z hľadiska podpory politických strán mu deklarujú dôveru voliči strán OĽaNO, KDH a PS, čiastočne aj voliči SaS, Za ľudí a Sme rodina.


Bývalému premiérovi a lídrovi strany Hlas-SD Pellegrinimu mierne častejšie dôverujú ľudia vo veku 50-69 rokov a najmä obyvatelia Prešovského kraja. Nedôveru mu deklarujú častejšie obyvatelia Trnavského kraja. Z hľadiska podpory strán mu dôverujú voliči strán Hlas-SD, Smer-SD, Za ľudí alebo Sme rodina.


Počasie