• Dnes je: Utorok 30. novembra 2021 meniny má Ondrej, Andrej

Vláda spravila zmeny v Rade vlády pre prevenciu kriminality, odvolala troch členov z funkcie

Vláda spravila zmeny v Rade vlády pre prevenciu kriminality, odvolala troch členov z funkcie

V Rade vlády SR pre prevenciu kriminality tak končí Peter Stachura, Monika Filipová a Tomáš Kriššák.

16.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda na rokovaní vo štvrtok 16. septembra odvolala z funkcie členov Rady vlády SR pre prevenciu kriminality Petra Stachuru, Moniku Filipovú a Tomáša Kriššáka.

Zároveň na ich miesto vymenovala štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR Kamila Száza, štátnu tajomníčku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlanu Síthovú a zástupcu mimovládnych organizácií Maroša Chmelíka. Tí do novej funkcie nastúpia 17. septembra.

Predsedom je Mikulec

Predsedom Rady vlády SR pre prevenciu kriminality je minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a jej podpredsedníčkou je ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (nom. SaS).

Medzi stálych členov rady patria štátni tajomníci Ministerstva vnútra SR, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva financií SR, Ministerstva obrany SR a generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu Úradu vlády SR.

Tiež splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity, prezident Policajného zboru SR, prezident Hasičského a záchranného zboru, riaditeľ Vojenskej polície Ministerstva obrany SR, generálny riaditeľ sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR, riaditeľ odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR, prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska aj podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska.

Členom je aj banskobystrický župan

Patrí sem aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, generálna riaditeľka Slovenskej asociácie poisťovní, rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave a zástupca mimovládnych neziskových organizácií.

Medzi prizývaných členov patrí námestníčka generálneho prokurátora SR, tajomníčka medzirezortného Expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou, tajomníčka Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia, predsedníčka Expertnej skupiny pre vedu a výskum v oblasti prevencie kriminality a tiež predsedníčka Expertnej skupiny pre prevenciu kriminality detí a mládeže.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie