• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur

Vláda schválila začatie stavby metrologického zabezpečenia na Sliači pre lietadlá F-16, náklady presiahnu šesť miliónov eur

Predpokladaný termín začatia výstavby je v roku 2023 a predpokladaný termín ukončenia je v roku 2024.

12.4.2023 (SITA.sk) - V súvislosti s nákupom novej leteckej techniky F-16 bude zabezpečené vykonávanie metrologických činností podľa špecifických požiadaviek dodávateľa na prevádzku a údržbu techniky, ktoré nie je možné vykonávať v jestvujúcich metrologických pracoviskách. Vláda SR v stredu  preto schválila návrh na začatie obstarávania stavby Sliač – metrologické zabezpečenie pre F-16.

Realizačné náklady

Ako spresnilo Ministerstvo obrany (MO) SR, podľa vypracovanej projektovej dokumentácie pre stavebné konanie a realizáciu stavby a vykonanom ekonomickom hodnotení Útvarom hodnoty za peniaze sú predpokladané realizačné náklady vo výške 6 809 821 eur vrátane DPH bez odborného autorského dohľadu.

Prostriedky na zabezpečenie investičnej akcie sú alokované pre kapitolu Ministerstva obrany Slovenskej republiky v kapitole Všeobecná pokladničná správa v súlade s Návrhom rozpočtu verejnej správy na roky 2023 až 2025," uviedlo MO SR v predloženom materiáli. Schválením materiálu vládou tak budú finančné prostriedky rozpočtovým opatrením uvoľnené kapitole MO SR.

Prevádzkovanie lietadiel F-16

Dôvodom realizácie investičnej akcie je potreba zabezpečenia technickej podpory pre prevádzkovanie lietadiel F-16. Predmetom pripravovanej investičnej akcie je výstavba objektu metrológie v areáli 81. krídla Sliač. Plánujú tu vytvoriť nové administratívne priestory, priestory kalibrácií a opráv C/R, podporné priestory a technologické priestory.


Pred začatím výstavby je potrebné vykonať prípravu územia, ktorá zahŕňa asanáciu troch pozemných stavebných objektov, oceľovej brány a časti oceľového oplotenia, mechanickej závory a vybúranie betónových spevnených plôch.

Výber zhotoviteľa stavebných prác bude zabezpečený prostredníctvom Úradu pre investície a akvizície Ministerstva obrany SR. Výška nákladov na realizáciu stavby, ako aj termín ukončenia realizácie stavby, budú spresnené v procese verejného obstarávania.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie