• Dnes je: Pondelok 18. októbra 2021 meniny má Lukáš

Vláda sa pravdepodobne dohodne na spoločnom návrhu úpravy podmienok kolúznej väzby

Vláda sa pravdepodobne dohodne na spoločnom návrhu úpravy podmienok kolúznej väzby

Robert Fico v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 uviedol, že návrh zákona Petry Hajšelovej (Sme rodina) má v parlamente širokú podporu.

25.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda sa pravdepodobne dohodne na jednom spoločnom návrhu zákona na úpravu podmienok kolúznej väzby.

V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Podľa šéfa rezortu práce pôjde pravdepodobne o vládny návrh zákona.

Krajniak tak reagoval na rozpor, ktorý vznikol vo vláde po tom, ako poslankyňa Petra Hajšelová (Sme rodina) predložila do Národnej rady SR (NR SR) návrh zákona o zmene podmienok kolúznej väzby napriek tomu, že nový návrh pripravuje aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico uviedol, že Hajšelovej návrh zákona má v parlamente širokú podporu. Obsahuje podľa neho dobrý základ na diskusiu, či možno u obvinených väzbu nariadenú súdom pre obavy z prípadného ovplyvňovania svedkov nahradiť aj peňažnou kauciou či sľubom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie