• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Vláda ponúka samosprávam odpustenie covidových pôžičiek a vyplatenie 54 miliónov eur (video)

Vláda ponúka samosprávam odpustenie covidových pôžičiek a vyplatenie 54 miliónov eur (video)

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček skonštatoval, že ponuka ich teší, najmä odpustenie covidových pôžičiek.

18.8.2023 (SITA.sk) - Vláda ponúka samosprávam odpustenie covidových pôžičiek vo výške 152 miliónov eur a vyplatenie 54 miliónov pre samosprávy, podľa kľúča na ktorom sa ony samé dohodnú. Na tlačovej konferencii to uviedol poverený predseda vlády Ľudovít Ódor. Okrem toho kabinet samosprávam ponúka aj individuálnu pomoc pre konkrétne samosprávy, ktoré ju potrebujú.

Ódor uviedol, že je to s ohľadom na stav verejných financií. „Čím skôr sa dohodneme, tým skôr vieme sprocesovať tie úkony, aby sa samosprávy k tým peniazom aj dostali," povedal šéf vládneho kabinetu.

Platenie preneseného výkonu štátnej správy

Predseda SK8 Jozef Viskupič uviedol, že okrem odpustenia covidových pôžičiek či kompenzácií cien energií vo výške 54 miliónov eur sa dohodli i na tom, že Ódor sa pozrie na platenie preneseného výkonu štátnej správy.

Dodal, že so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) a Úniou miest Slovenska (ÚMS) majú dohodu, že samosprávne kraje nebudú dostávať z kompenzačného mechanizmu 30 percent, pretože sa vzdali piatich percent v prospech miest a obcí, ktoré by inak mali dostať 70 percent. Verí v pozitívne stanovisko zástupcov samosprávnych krajov k ponuke.

Predseda ZMOS Jozef Božik uviedol, že aj to týchto bodoch bude online rokovať 140-členná rada ZMOS-u. Božik dodal, že nevie, aké bude stanovisko rady, avšak vníma posun v rokovaniach. Je presvedčený o tom, že premiér chce samosprávam pomôcť.

Rokovanie aj o budúcoročnom rozpočte

„Táto ponuka je pre nás veľmi dobrá ponuka na rokovanie," skonštatoval. Dodal, že považuje za vhodné sa k tejto ponuke vyjadriť čo najskôr, keďže premiér prisľúbil, že v prípade rýchlej a efektívnej dohody bude rýchle a efektívne aj riešenie.

Prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček skonštatoval, že ponuka ich teší, najmä odpustenie covidových pôžičiek. Prisľúbil, že sa pokúsia presvedčiť svoje členstvo, aby ponuku akceptovalo a verí, že budú súhlasiť. Pripomenul však, že je potrebné rokovať aj o budúcom roku a budúcoročnom rozpočte.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie