• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Vláda núteným očkovaním diskriminuje Slovákov, Fico pozýva na veľký protivládny protest (video)

Vláda núteným očkovaním diskriminuje Slovákov, Fico pozýva na veľký protivládny protest (video)

Nik nemôže občanov Slovenska do očkovania nútiť, myslí si predseda strany Smer.

20.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) plánuje na 1. septembra veľký protivládny protest. Dôvodom je podľa predsedu strany Roberta Fica postup vlády SR, ktorá podľa jeho slov diskriminuje občanov Slovenska tým, že ich núti do očkovania. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový odbor strany.

„Verím, že ľudia na Slovensku príjmu naše pozvanie, pretože musíme začať kričať podstatne hlasnejšie. Takáto deštrukcia právneho a sociálneho štátu v histórii moderného Slovenska ešte nikdy nebola,“ tvrdí Fico.

Podľa šéfa Smeru-SD nemôže nikto nikoho nútiť, aby sa zaočkoval. „Medzinárodné predpisy hovoria úplne jasne, že existuje právo na očkovanie, nie povinnosť očkovania. Nesmieme vytvárať dve kategórie ľudí, a to zaočkovaní a nezaočkovaní s tým, že zaočkovaní budú mať určité výhody, ktorými sa potom obmedzujú tí ľudia, ktorí zaočkovaní nie sú,“ dodáva líder Smeru-SD.

Aktuálne platí na Slovensku stav, že každý, kto nie je zaočkovaný a vracia sa zo zahraničia, musí ísť do 14-dňovej karantény, ktorú môže ukončiť, ak si po piatich dňoch urobí PCR test a jeho výsledok bude negatívny.

Viac k téme: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, protest

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie