• Dnes je: Utorok 26. januára 2021 meniny má Tamara

Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas Vianoc, tvrdí Matovič

Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas Vianoc, tvrdí Matovič

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v diskusnej relácii V politike televízie TA3 povedal, že by malo ísť o dohodu spoločnosti necestovať a zdržiavať sa doma.

22.11.2020 (Webnoviny.sk) - Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas vianočných sviatkov. V dnešnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Viac o téme: Koronavírus

Dodal, že by v tejto súvislosti malo ísť o spoločenskú dohodu necestovať a zdržať sa doma.


Premiér zatiaľ nepredpokladá zatváranie okresov či prísnejšie obmedzenia pohybu počas vianočných sviatkov. Chce veriť zodpovednosti ľudí. Sprísňovanie nevylúčil v prípade zmeny situácie pred sviatkami, ak by sa ľudia "zvlčili".


Na otázku o preplatení nákladov samosprávam z prvého a druhého kola plošného testovania uviedol, že akciu organizovalo ministerstvo obrany. "Túto debatu registrujem trochu z boku, organizáciou bolo poverené MO. Preplatí to Ministerstvo financií (MF) SR na základe údajov, ktoré dostanú," povedal. Absolútna väčšina starostov podľa neho poctivo preukázala náklady.


Naznačil, že niektorí tak neurobili, a preto je namieste kontrola. Hovorí, že náklady na zriadenie jedného odberného miesta boli v hodnote pár sto eur, nie desiatok tisíc. Starostovia, ktorým záleží na ochrane zdravia obyvateľov, podľa neho určite financie našli.


Na adresu referend o predčasných voľbách avizovaných opozíciou uviedol, že ak vyzbierajú podpisy, drží im palce. Ide podľa neho o ústavné právo občanov. Pripomenul, že v minulosti navrhoval zníženie kvóra pri referende, vtedajšia koalícia to však odmietla. "Teraz sa budú hrajuškať s anketou, potom sa budú hrajuškať s referendom," podotkol s tým, že na referendum zrejme aj tak nepríde dosť ľudí.

Celoplošné testovanie bude na Slovensku aj v decembri, má mať tri kolá (video)

Antigénové testy na ďalšie celoplošné testovanie nakúpi Sulíkovo ministerstvo, Matovič chce v komisii aj Fica a Kotlebu (video)

Má ďalšie celoplošné testovanie zmysel? Biochemik Čekan ponúka nové riešenie

Celoplošné testovanie je zbytočné mrhanie zdrojmi. Narušilo výpovednosť PCR testov, hovorí epidemiologička

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie