• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Vláda neplánuje s cenami plynu pomôcť všetkým domácnostiam, v prípade elektriny je riešenie ľahšie

Vláda neplánuje s cenami plynu pomôcť všetkým domácnostiam, v prípade elektriny je riešenie ľahšie

Regulačný úrad pred niekoľkými dňami upozornil, že bez mimoriadnych vládnych opatrení by mohli ceny elektriny pre domácnosti v budúcom roku vzrásť o vyše 80 percent.

Vláda odborníkov neplánuje pomôcť všetkým domácnostiam s budúcoročnými cenami zemného plynu. V relácii Sobotné dialógy v RTVS to uviedol premiér Ľudovít Ódor. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) pritom upozornil, že bez mimoriadnych vládnych opatrení vzrastú ceny plynu pre domácnosti v budúcom roku o zhruba 110 percent.

Všetko môže zmeniť nová vláda

„Naša stratégia je pomáhať domácnostiam, ktoré to potrebujú. Všetkým sa pomôcť nedá, lebo nie sme taká bohatá krajina. Ostatné domácnosti musia šetriť plynom,“ povedal Ódor.

Dočasne poverený predseda vlády Ódor však pripustil, že všetko môže zmeniť nová vláda, ktorá vznikne po predčasných septembrových parlamentných voľbách.

„My len pripravíme tie opatrenia, a až nová vláda ich bude schvaľovať. Tá výška a schéma pomoci bude závisieť od zámerov tej ďalšej novej vlády. Dáme na stôl rozpočet, ktorý bude smerovať k udržateľnosti. My aj pripravíme schému pomoci, ktorá nebude plošná a nebude mať taký dopad na verejné financie. Ale pochopiteľne, nová vláda bude môcť povedať, že dá viac na pomoc s cenami za plyn. My skúsime nájsť takú zlatú strednú cestu,“ povedal Ódor.

S elektrinou je to ľahšie

S pomocou pri cenách elektriny je to podľa premiéra Ódora ľahšie. Tu sa totiž vie štát spoľahnúť na memorandum so Slovenskými elektrárňami, na základe ktorého dodá slovenský dominantný výrobca elektriny pre domácnosti za zastropovanú cenu 61,20 eura za megawatthodinu silovú elektrinu aj v budúcom roku.

„V prípade elektrine nedôjde k výraznému nárastu cien, dolaďujeme implementačnú zmluvu so Slovenskými elektrárňami,“ dodal Ódor.


Regulačný úrad pred niekoľkými dňami upozornil, že bez mimoriadnych vládnych opatrení by mohli ceny elektriny pre domácnosti v budúcom roku vzrásť o vyše 80 percent.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie