• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Vláda nariadi zamestnancom povinnú prácu z domu, bude ich kontrolovať

Vláda nariadi zamestnancom povinnú prácu z domu, bude ich kontrolovať

Veľa ľudí sa podľa Krajniaka obracalo na ministerstvo s tým, že im zamestnávateľ neumožnil prácu z domu.

3.2.2021 (Webnoviny.sk) - Vláda nariadi prácu z domu pre všetkých ľudí, ktorým to charakter ich práce umožňuje. Na stredajšej tlačovej besede to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Ako ďalej uviedol, nariadenie práce z domu pre zamestnanca bolo doteraz na rozhodnutí samotného zamestnávateľa, po novom takéto nariadenie vydáva vláda. Veľa ľudí sa totiž podľa ministra obracalo na rezort práce a sociálnych vecí s podnetom, že im zamestnávateľ neumožnil prácu z domu, hoci povaha ich práce takýto pracovný režim umožňuje.

"Od budúceho týždňa bude rezort práce v spolupráci s inšpektorátmi práce kontrolovať to, či niekomu, kto môže mať home office, to zamestnávateľ aj umožní," povedal Krajniak. Podľa neho nepôjde o žiadne razie. "Budeme preverovať podnety od občanov," povedal.

Testovanie každých 7 dní

V čiernej a bordovej fáze COVID-automatu treba počítať s pravidelným testovaním ľudí na ochorenie COVID-19. Povedal to minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) s tým, že certifikát o testovaní môže byť najviac sedem dní starý. „Ak človek, ktorý má medzi 10 a 65 rokmi a bude chcieť ísť do prírody, bude sa musieť dať testovať každý týždeň,“ doplnil minister Krajčí s tým, že toto bude platiť v období, keď Slovensko bude na COVID-automate v čiernej a bordovej fáze.

Nový Covid automat

Od stredy 3. februára platia pre 34 okresov nové opatrenia, bez negatívneho testu na COVID-19 vás nepustia ani do roboty

Slovensko nakupuje testy na domáce použitie. Nahradí samostestovanie celoplošný skríning?

Odborníci vyrátali dopad zatvorených skôl na budúce generácie. Dištančné vzdelávanie pripraví žiakov o tisícky eur

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie