• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Vláda je pripravená zaviesť celoplošný lockdown, skonštatoval Heger po návšteve nemocnice v Poprade

Vláda je pripravená zaviesť celoplošný lockdown, skonštatoval Heger po návšteve nemocnice v Poprade

„Dnes som sa presvedčil, že situácia v nemocniciach je kritická.

Ak prijaté opatrenia nespomalia šírenie koronavírusu, vláda je pripravená zaviesť celoplošný lockdown. Pri príležitosti návštevy nemocnice v Poprade to na sociálnej sieti napísal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

„Dnes som sa presvedčil, že situácia v nemocniciach je kritická. Covidoví pacienti, zväčša neočkovaní, obsadzujú čoraz viac lôžok a do úzadia idú všetky zákroky, ktoré nie sú akútne a nemocnice musia zatvárať častokrát celé oddelenia,“ uviedol premiér s tým, že na súčasný stav tak doplácajú aj tí, ktorí sa zachovali správne a zaočkovali sa.

Zároveň Heger v Poprade poďakoval zdravotníkom za ich nasadenie. „Informovali ma, že až 80% pacientov napojených na pľúcnu ventiláciu sa už domov nevráti,“ dodal.

Heger: Obeťami pandémie sú primárne voliči súčasnej opozície

Opozícia by podľa predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) mala prestať robiť z pandémie ochorenia COVID-19 politiku. Vyhlásil to v diskusnej relácii Sobotné dialógy Rádia Slovensko (RTVS).


Zároveň opozičných politikov vyzval, aby prestali viesť boj proti vláde a viedli ju proti pandémii a za záchranu životov.

Obeťami pandémie sú totiž podľa Hegera primárne voliči súčasnej opozície. „Je to úplne cynické. Oni burcujú už mesiace ľudí proti dodržiavaniu základných opatrení,“ skonštatoval premiér. Situácia na Slovensku je v tejto súvislosti podľa neho anomáliou. „Si zoberte okolité krajiny, všetci pochopili, že zápas sa vedie s pandémiou, nie s vládou,“ uviedol Heger.


Podľa premiéra je tiež absurdné, že opoziční lídri sa nedali zaočkovať a napriek tomu tvrdia, že to odporúčajú. „Kto sa nechá ponúknuť niečím, keď si to samotný hostiteľ nedá do úst?“ dodal predseda vlády.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie