• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Vláda definitívne potvrdila dodávku elektriny so zastropovanou cenou pre domácnosti

Vláda definitívne potvrdila dodávku elektriny so zastropovanou cenou pre domácnosti

Slovenské elektrárne v budúcom roku vyrobia elektrinu vo svojich atómových elektrárňach a tú následne za spomínanú zastropovanú cenu dodajú agentovi, ktorým bude aj v budúcom roku štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Vládny kabinet definitívne potvrdil dodávku elektriny so zastropovanou cenou silovej elektriny pre domácnosti v budúcom roku. Ministri schválili všeobecný hospodársky záujem o energetike.

O stovku lacnejšia elektrina

Na základe dávnejšie podpísaného memoranda a implementačnej zmluvy so Slovenskými elektrárňami a schváleného všeobecno-hospodárskeho záujmu, Slovenské elektrárne vyrobia a dodajú agentovi v budúcom roku zhruba šesť terawatthodín elektriny za cenu 61,2 eura za megawatthodinu.

Bez vyhlásenia všeobecno-hospodárskeho záujmu a zastropovania cien silovej elektriny by sa podľa odhadov ministerstva hospodárstva mohla cena silovej elektriny pre domácnosti vyšplhať až na 167 eur za megawatthodinu.

Slovenské elektrárne v budúcom roku vyrobia elektrinu vo svojich atómových elektrárňach a tú následne za spomínanú zastropovanú cenu dodajú agentovi, ktorým bude aj v budúcom roku štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Zachovanie súčasnej úrovne nákladov

Agent má okrem rozdelenia elektriny medzi jednotlivých dodávateľov elektriny, ktorí dodávajú elektrinu domácnostiam, zabezpečiť aj zachovanie súčasnej úrovne niektorých nákladov dodávateľov elektriny, ktoré vstupujú do maximálnej ceny za dodávku elektriny pre domácnosti.

Agent dodá všetkým oprávneným dodávateľom objem elektriny za cenu 61,2 eura za megawatthodinu zvýšenú o koeficient definovaný vyhláškou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorou sa ustanovuje cenová regulácia dodávky elektriny, vo výške 10 %. Výsledná cena za dodávku elektriny agentom pre oprávnených dodávateľov teda bude 67,33 eura za megawatthodinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie