• Dnes je: Štvrtok 30. júna 2022 meniny má Melánia

Vláda dá rodinám s dôchodcami podľa Fica z koláča dieru a z opice riť, je to banda neschopných ľudí (video)

Vláda dá rodinám s dôchodcami podľa Fica z koláča dieru a z opice riť, je to banda neschopných ľudí (video)

Vláda dá rodinám a dôchodcom v roku 2022 „z koláča dieru a z opice riť“, tvrdí predseda Smeru-SD Fico.

19.5.2022 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) predložila do parlamentu návrh uznesenia, podľa ktorého Národná rada SR vyslovuje znepokojenie, že vláda v roku 2022 v súvislosti so zdražovaním nekoná.

Žiada vládu, aby konala vo vzťahu k dôchodcom a každá domácnosť dostala aspoň 1 500 eur.

Na tlačovej besede to povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico. Podľa neho vláda dá rodinám a dôchodcom v roku 2022 „z koláča dieru a z opice riť“.

Obrovský sociálny výbuch

„Jediné, čoho sa táto vláda bojí, sú ľudia na uliciach. Príde jeden obrovský sociálny výbuch a nie sme ďaleko od tohto okamihu,“ povedal Fico.

Spýtal sa, ako môže „blázon z Trnavy“ hovoriť, že to nie je až také zlé s cenami nafty a benzínu. Podľa neho nemožno pri cenách palív porovnávať sa s Nemeckom, kde sú vyššie príjmy.


Banda neschopných ľudí

V Smere-SD sú šokovaní z toho, že sa nič nerobí s týmto problémom. Fico kritizoval postup vládnej koalície, kde „vymysleli“ zdanenie ruskej ropy, ktorú nechcú.


Šéf Smeru-SD tvrdí, že Slovensko má vzhľadom na príjmy jedny z najvyšších cien palív na svete. Vládu označil „za bandu neschopných ľudí“, ktorí sa nevedia na ničom dohodnúť.


Fico nazval prezidentku Čaputovú americkou paničkou a zdá sa mu, že má rada fašistov aj nacistov (video)

Prezidentka sa rozhodla dať najvyššie štátne vyznamenania ľuďom, ktorí udávali v Slovenskom národnom povstaní (SNP) a bojovali proti nemu.

Ficovo odporučenie prezidentke

Na tlačovej besede to vyhlásil predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Podľa neho sa zdá, že prezidentka má rada fašistov a nacistov.

Odporučil jej, aby sa neodvážila ísť okolo 29. augusta do žiadnej obce, lebo Smer-SD ju bude sprevádzať. „Čo je to za zrúdu," povedal Fico a o hlave štátu hovoril ako o „americkej paničke". „Keby mala Boha pri sebe, tak dnes zloží mandát prezidentky," tvrdil.

Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za mimoriadne zásluhy o demokraciu a jej rozvoj a tiež za rozvoj ľudských práv a slobôd a ich ochranu získali od prezidentky 8. mája tohto roku in memoriam Albert Púčik, Eduard Tesár a Anton Tunega. Boli členmi odbojovej organizácie Biela légia.

Zdôvodnenie historika Letza

Popravili ich ako antikomunistov v roku 1951. Historik Adam Šumichrast v denníku Pravda uviedol, že spomínaní odbojári pôsobili v štruktúrach ľudáckeho režimu, ktorého ideológiou boli ovplyvnení. Všetci traja absolvovali Vyššiu vodcovskú školu Hlinkovej mládeže.

Vedúci Kancelárie prezidenta Metod Špaček povedal, že ocenenie reprezentantov Bielej légie Púčika, Tesára a Tunegu komisii pre štátne vyznamenania navrhla obvyklým postupom Nadácia Antona Tunegu.

„Súčasťou návrhu bolo zdôvodnenie historika Róberta Letza, ktorý vyzdvihuje ich zásluhy v boji so vznikajúcim komunistickým režimom. Príbeh tejto trojice nie je verejnosti neznámym príbehom a neotvorilo ho udelenie štátnych vyznamenaní. Sú už nositeľmi štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana, ich pamätník posvätil kňaz Anton Srholec, na pietnych spomienkach pri výročiach ich popravy sa pravidelne zúčastňujú najvyšší predstavitelia štátu. Napriek tomu vnímame a nepodceňujeme, akú intenzívnu polemiku príbeh uvedených troch mladých mužov spôsobil,“ vysvetlil Špaček, ktorého reakciu agentúre SITA sprostredkoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Fico: Už idú na hulváta, chcú zlikvidovať dôkazy o politickej špine v polícii. Kollár by mal Hamrana prefackať

„Žoldnier“, prezident Policajného zboru Štefan Hamran potvrdil, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) pripravuje obrovský zásah proti skupine vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov.


V reakcii na tlačovú konferenciu šéfa polície, ktorú sprostredkoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút, to uviedol predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico.

Najväčší udavač Makó

Hamran mal podľa Fica na mysli skupinu vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa snažia odhaliť pravdu o manipuláciách s trestnými konaniami a hrubom porušovaní ľudských práv obvinených.


„Sedemnásť nálezov Ústavného súdu SR o porušení práv obvinených hovorí za všetko. A ako obyčajne, úlohu korunného svedka má zohrať najväčší udavač v dejinách Slovenska Makó, ktorý za štátne zákazky pomáha vládnej mašinérii v 87 prípadoch,“ povedal Fico s tým, že ide o úplný rozklad právneho štátu.


„Už idú na hulváta. Chcú zlikvidovať všetky dôkazy potvrdzujúce, čo za strašnú politickú špinu to máme v orgánoch činných v trestnom konaní,“ povedal Fico.

Hamran koná ako Mikulec píska

Predseda Smeru-SD tvrdí, že Hamran v pondelok neprijateľne politicky útočil na predsedu najsilnejšej opozičnej strany a na druhého najvyššieho ústavného činiteľa SR, predsedu parlamentu.

„Dúfam, že Boris Kollár ho za to dobre prefacká,“ poznamenal Fico a spýtal sa, kde mal Hamran uniformu. Podľa Fica Hamran priznal, že v rozpore so zákonom vie o všetkých živých trestných veciach a že do nich zasahuje na pokyny svojich nadriadených, Mikulca a Matoviča.

„Žoldnier Hamran všade tam, kde ide o likvidáciu opozície, hovorí o perfektnej práci NAKA. Keď je však vyšetrovaný a stíhaný jeho človiečik, škrieka ako vrana. Spochybňovanie trestného stíhania vedeného Krajskou prokuratúrou v Nitre proti jednému z jeho sluhov je úplne mimo čiaru. Keby mal šéf polície nad sebou príčetného ministra, už by bol dávno odvolaný, napríklad po jeho vyjadreniach na adresu generálneho prokurátora,“ uviedol Fico.

Hamran si "sedí na kábli"

Inteligenčnej úrovni Hamrana zodpovedá podľa šéfa Smeru-SD najmä jeho priznanie, keď povedal, že NAKA vedie trestné konanie vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, lebo je dôvodné podozrenie, že v rámci orgánov činných v trestnom konaní pôsobí organizovaná skupina, ktorá nezákonným spôsobom vplýva na trestné konanie.


„A že o tomto hovoril na bezpečnostnej rade. Pán Hamran, vy si sedíte na kábli? Veď priamo potvrdzujete to, čo hovorím ja a predseda Národnej rady SR Kollár,“ povedal Fico. Doplnil, že premiér musí zvolať bezpečnostnú radu.

Prezident Policajného zboru Štefan Hamran na pondelkovej tlačovke uviedol, že kategoricky odmieta, že by členom Bezpečnostnej rady SR hovoril o pripravovanej policajnej akcii proti príslušníkom policajnej inšpekcie, niektorým sudcom alebo prokurátorom.


Hamran tvrdil, že sa vyjadroval len o tom, že vyšetrovateľ NAKA vedie trestné stíhanie pre podozrenie zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ktorá by mohla ovplyvňovať trestné konania. V tejto záležitosti sa podľa policajného prezidenta vedie vyšetrovanie.


Najčítanejšia najnovšia správa

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 619 infikovaných aj jedno úmrtie

koronavirus na slovensku pribudlo 619 infikovanych aj jedno umrtie

PCR testy potvrdili v stredu na Slovensku 619 pozitívnych na koronavírus. Laboratóriá ich v daný deň vykonali 1 675.

Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Za uplynulý deň pribudlo jedno úmrtie na COVID-19. Od začiatku pandémie si nový koronavírus vyžiadal už 20 147 obetí. V nemocniciach je hospitalizovaných 238 pacientov s ochorením COVID-19. Počet zaočkovaných stúpol o 38 osôb.

Slovensko hlási nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron, na pozore by sa mali mať naďalej hlavne dve skupiny ľudí

Ostatné dva týždne na Slovensku evidujeme nárast prípadov subvariantu BA.5 omikron. Prípady subvariantov omikronu BA.4 a primárne BA.5 rastú naprieč krajinami Európskej únie, Portugalsko je za vrcholom vlny. Na brífingu po rokovaní vlády to povedal riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Odborníci podľa Mišíka hodnotia riziko reinfekcie koronavírusom ako vysoké. Rovnako rýchlosť šírenia koronavírusu považujú za vysoké riziko.

Riziko hospitalizácie je podľa odborníkov nízke. Napriek celkovej nízkej rizikovosti pre populáciu však naďalej upozorňujú seniorov a ľudí s chronickými chorobami na zvýšenú opatrnosť.

Zavádzanie reštrikčných opatrení Mišík nepredpokladá. Primárnym cieľom protiepidemických opatrení je okrem ochrany najzraniteľnejších ľudí zachovanie takzvanej bielej medicíny a minimálne alebo žiadne obmedzovanie ekonomiky a spoločenského života.

Odborník radí sa pred letnou dovolenkou zaočkovať proti koronavírusu, nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako my

Cestujúci pred odchodom do zahraničia by napriek výrazne zlepšenej epidemickej situácii vo svete mali naďalej sledovať informácie o vývoji pandémie.

Podľa epidemiológa ministerstva zdravotníctva a lekára Petra Sabaku nie všetky krajiny sú na tom tak dobre ako Slovensko, ale nie je dôvod na obavy.

Vo svete sa šíria opičie kiahne

Odborník odporúča pred cestou na letnú dovolenku v zahraničí dať sa očkovať proti ochoreniu COVID-19 tým, ktorí ho neprekonali a nie sú zaočkovaní.

„Inak nie je potrebné dodržiavať žiadne zvláštne opatrenia. V prípade opičích kiahní je treba mať na pamäti, že vírus sa prenáša úzkym kontaktom s nakazeným,“ upozornil vo štvrtok Sabaka s tým, že sa neprenáša vzduchom tak ako COVID-19.

„Ak sa človek nevystavuje úzkemu kontaktu s viacerými ľuďmi v oblastiach s vyšším výskytom opičích kiahní, ako napríklad Londýn alebo Madrid, tak je riziko nákazy minimálne,“ uviedol epidemiológ.

Delta sa veľmi rýchlo šírila

Tohtoročné leto je po dvoch rokoch podľa Sabaku už bezpečné na cestovanie. „Minulú sezónu bola situácia ovplyvnená najmä tým, že sa šíril v Európe nový variant koronavírusu, ktorý na Slovensku nebol. Delta variant bol omnoho nákazlivejší a smrteľnejší,“ pripomenul. Preto ľudí vyzývali dovolenkovať na Slovensku a aby sa pri pobyte v zahraničí dali zaočkovať.


„Situácia je tento rok iná, pretože jednotlivé varianty a subvarianty sú vo svete viac-menej rovnomerne rozložené, čo sa týka ochorenia COVID-19. Momentálne neexistuje variant alebo subvariant, ktorý by sme si mohli na Slovensko zavliecť,“ povedal Sabaka. Relatívne dobrou správou pre dovolenkárov je podľa neho aj to, že v súčasnosti nie sú krajiny, kde by sa koronavírus šíril citeľne viac ako na Slovensku.

Očkovaní si môžu užívať dovolenku naplno

Tvrdí, že ľudia sa tak pri vycestovaní do zahraničia nemusia obávať výrazne horšej situácie. Pri kontakte s inými ľuďmi odporúča dodržiavať isté opatrenia, hoci nie sú výrazne obmedzujúce.


„Ten, kto už prekonal ochorenie COVID-19 alebo je zaočkovaný, a ak by sa aj na dovolenke nakazil subvariantom koronavírusu omicron, ktorý momentálne všade dominuje, tak ochorenie by nemalo byť vážne a nemalo by mať väčšie následky,“ ubezpečil Sabaka.


Ľudia, ktorí toto ochorenie prekonali a sú očkovaní tromi dávkami, sa podľa neho v podstate nemusia obávať a môžu si dovolenku užiť ako v predpandemickom období.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie