• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Vláda chce ozdraviť verejné financie a sfunkčniť dlhovú brzdu, opatrenia však musia reflektovať demografický vývoj

Vláda chce ozdraviť verejné financie a sfunkčniť dlhovú brzdu, opatrenia však musia reflektovať demografický vývoj

Vláda načrtla aj strednodobé priority, hoci by ich teoreticky ani nemusela chystať.

Medzi krátkodobé priority rezortu financií v rámci novej vlády patrí aj predstavenie plánu na postupné ozdravenie verejných financií. Zadefinovali to aj v Programovom vyhlásení vlády.

Cieľom je postupný, pre ekonomiku a spoločnosť zvládnuteľný, no výrazný posun smerom k obnove dlhodobej udržateľnosti. Podľa rezortu financií chýbajú konkrétne opatrenia na konsolidáciu verejných financií.

Opatrenia však musia reflektovať nepriaznivý demografický vývoj. Zaoberať sa chcú aj revíziou systému pomoci s cenami energií pre domácnosti, nastaviť chcú aj pravidlá pre hodnotenie verejných investícií.

Zodpovedný rozpočet

Víziou vlády je predstaviť zodpovedný rozpočet. „Spojíme odborné kapacity štátu a pripravíme možnosti pre budúcu vládu, ako zabezpečiť poriadok vo verejných financiách. Slovensko potrebuje realistický, efektívny a zodpovedný plán konsolidácie,“ uvádza sa v materiáli.


Ako povedal premiér Ľudovít Ódor na tlačovej konferencii, je potrebné pripraviť konkrétne opatrenia, ako ozdraviť verejné financie. Inflácia síce podľa neho má už svoj vrchol za sebou, no stále je tu skupina obyvateľov, na ktorých zdražovanie veľmi vplýva.

Na to však sú podľa Ódora potrebné prostriedky. „Nedá sa to bez nich,“ poznamenal premiér. Zatiaľ však nepoznajú štartovací bod. Plánovaná je ešte schôdza parlamentu, na ktorej sú opatrenia v hodnote cez 2 mld. eur.

Kroky pre ďalšiu vládu

Vláda načrtla aj strednodobé priority, hoci by ich teoreticky ani nemusela chystať. No Ódor povedal, že chcú pripraviť konkrétne kroky pre ďalšiu vládu. Jedným bodom je napríklad modernizácia a zjednodušovanie daňového systému, zmeny by mali nastať aj v rozpočtovom procese a štruktúre výdavkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie