• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Vláda by mala uhrádzať samosprávam škody spôsobené záplavami, podľa Hlasu nezvládla protipovodňové opatrenia

Vláda by mala uhrádzať samosprávam škody spôsobené záplavami, podľa Hlasu nezvládla protipovodňové opatrenia

Ministri si vyberajú dovolenky, namiesto toho, aby napĺňali úlohy, pre ktoré sedia na svojich stoličkách, vyhlásil Michal Kaliňák.

8.8.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas-SD očakáva, že úradnícka vláda začne konať a operatívne uhrádzať samosprávam financie na škody spôsobené záplavami. Strana o tom informovala v tlačovej správe.

Ako uviedol člen predsedníctva Hlasu Michal Kaliňák, škody po povodniach nie sú výsledkom len dažďov, ale aj nezvládnutých protipovodňových opatrení, zanedbania bežnej správy vodných tokov či zlej správy územia.

Úradnícka vláda nekoná

Sme v situácii, keď nestačí lamentovať, ale treba konať. Úradnícka vláda nekoná a je to jej ďalšie zlyhanie. Ministri si vyberajú dovolenky, namiesto toho, aby napĺňali úlohy, pre ktoré sedia na svojich stoličkách,“ vyhlásil Kaliňák.

Strana Hlas pripomenula, že ešte v máji poukazovali na hrozby súvisiace so záplavami a vyzvala vládu Ľudovíta Ódora, aby operatívne uhrádzala samosprávam financie na škody spôsobené záplavami.

Úradnícka vláda nekoná. Prizerá sa tomu, ako budúci rok, na konci marca skončia aktivačné práce. Prizerá sa tomu, ako sa pod ťarchou chýbajúcich peňazí topí Slovenský vodohospodársky podnik, pre ktorý neboli z Plánu obnovy a odolnosti využité financie na potrebnú techniku," uviedol Kaliňák s tým, že sa nevyužíva ani potenciál sociálnych podnikov, ktoré by podľa neho mohli byť prínosné v rámci protipovodňových prác.

Predchádzanie škodám zo záplav

Strana Hlas vyhlásila, že majú jasnú predstavu o tom, ako predchádzať škodám zo záplav. Kaliňák vysvetlil, že to súvisí napríklad s vybavením správcov povodí.

Viac ako 40 ročná technika nestačí. Tá má problémy sama so sebou. Ďalším dôležitým krokom bude zavedenie systému včasného varovania napojeného aj na vodné toky v susedných štátoch v rámci prihraničia,“ doplnil Kaliňák s tým, že Hlas je pripravený presadiť systematickú správu vodných tokov, čo by vytvorilo aj nové pracovné miesta a bude využitý potenciál sociálnych podnikov.

Ministerstvá nevedia spolupracovať

Na jar končia aktivačné práce. My nepotrebujeme ľudí v evidenciách na úrade práce ale tam, kde je čo robiť. Platí to aj o podpore registrovaných sociálnych podnikov, ktorých činnosť sa musí orientovať aj na údržbu vodných tokov a všetky činnosti, ktoré súvisia s protipovodňovými opatreniami,“ uviedol Kaliňák a dodal, že regionálny rozvoj má zmysel, keď sa všetky kompetencie jednotlivých ministerstiev sústredia pod jednu strechu.

Aj na príklade povodní vidíme, že ničia regióny, lebo ministerstvá nedokážu nájsť spoločnú reč a spárovať svoje možnosti pod jeden balík užitočných riešení,“ uzavrel Kaliňák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie