• Dnes je: Štvrtok 05. augusta 2021 meniny má Hortenzia

Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň, združenie stále obýva budovu patriacu kraju (video)

Viskupič podal trestné oznámenie na Čistý deň, združenie stále obýva budovu patriacu kraju (video)

Zastupiteľstvo TTSK podľa Jozefa Viskupiča už v roku 2018 rozhodlo, že Čistý deň má zapožičanú budovu vrátiť.

18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Organizácia Čistý deň naďalej využíva budovu pôvodne zapožičanú Trnavským samosprávnym krajom (TTSK) napriek tomu, že zastupiteľstvo kraja v roku 2018 rozhodlo o zrušení výpožičky.

Uviedol to v piatok na brífingu predseda TTSK Jozef Viskupič. Zároveň na generálnu prokuratúru podal trestné oznámenie pre podozrenie na subvenčný podvod.

Dodnes budovu nevrátili

„Samosprávny kraj podal žalobu na vypratanie tejto budovy a zo strany Čistého dňa prišla séria protižalôb a dodnes túto budovu nevrátili," povedal Viskupič s tým, že budovu organizácia nadobudla, prevádzkovala aj rekonštruovala z verejných zdrojov. Momentálne však podľa neho za vrátenie budovy požaduje sumu 370 000 eur.

Podľa Viskupiča zároveň kraj podal aj žalobu na súde pre neoprávnené obohatenie, keďže Čistý deň podľa neho využíva neoprávnene budovu skoro dva a pol roka.

Kraj čaká na súdne rozhodnutie

„My máme v rukách uznesenie zastupiteľstva TTSK ako vlastníka objektu. Poslanci v júni 2018 rozhodli, že výpožička aj prenájom (ten sa týkal sa druhej budovy, pozn. SITA) sú ukončené," zdôraznil Viskupič s tým, že združenie malo danú budovu vypratať do troch mesiacov.

Kraj tak podľa predsedu teraz čaká na súdne rozhodnutie o vyprataní. „Osobne sme si mysleli, že spor o vyprataní môže trvať niekoľko mesiacov, nie rokov, ale nateraz, keďže sa jedná o celkom zdatného právneho protivníka, tak dokazujú, že budova, ktorá je vypožičaná, nie je vypožičaná, ale je ich," dodal Viskupič.

Kauza Čistý deň

Čistý deň poskytoval v Galante resocializáciu drogovo závislým mladým ľuďom. V roku 2016 poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová (vtedy SaS) otvorila kauzu možného sexuálneho zneužívania v tomto zariadení.

V dôsledku kauzy prišla nezisková organizácia Čistý deň o akreditáciu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Súdy v súvislosti s činnosťou Čistého dňa odsúdili dvoch zamestnancov za sex s neplnoletými chovankyňami zariadenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie