• Dnes je: Pondelok 16. júla 2018 meniny má Drahomír

Virtuálna registračná pokladnica prešla novými vylepšeniami, využívajú ju desiatky tisíc podnikateľov

Virtuálna registračná pokladnica prešla novými vylepšeniami, využívajú ju desiatky tisíc podnikateľov

Ďalej rozšírený report, čiže aj prehľad položiek na pokladničných dokladoch.

BRATISLAVA 12. novembra (WebNoviny.sk) - Virtuálna registračná pokladnica prešla ďalšou úpravou. Finančná správa podľa jej vyjadrení nasadila novú verziu tejto bezplatnej služby, ktorá vychádza v ústrety jej užívateľom. Virtuálnu registračnú pokladnicu v súčasnosti využíva približne 30 tisíc podnikateľov.

V novej verzii aplikácie finančná správa sprístupnila balík reportov, ktoré užívatelia žiadali. Je v ňom základný report, ktorý obsahuje prehľad pokladničných dokladov a iných dokladov. Ďalej rozšírený report, čiže aj prehľad položiek na pokladničných dokladoch. Podnikatelia budú mať k dispozícii aj report predaja.

Report pokladníc zahŕňa sumárny prehľad za zvolené virtuálne pokladnice podnikateľa s obratmi a rozpisom typov platidiel. Report prihlásení zase obsahuje zoznam prihlásení z jednotlivých zariadení.


Novinkou je aj presná identifikácia riadku a chyby pri importe. Pri chybne vyplnenej položke v katalógu tovarov a služieb sa vypíše riadok, v ktorom omyl vznikol. Import zoznamu tovaru alebo služieb sa zároveň rozšíril o možnosť importu vo formáte xlsx. Všetkým používateľom virtuálnej pokladnice sa budú tiež zobrazovať informačné hlášky. Finančná správa bude ich prostredníctvom informovať podnikateľov o nedostupnosti aplikácie, zasielať technické informácie či novinky z oblasti legislatívy.

Zmenou, ktorú obsahuje nová verzia virtuálnej registračnej pokladnice, je aj vytlačenie dokladu výber. V prípade mobilnej aplikácie bude možné využitie čítačky QR kódov pri vrátenej položke pre urýchlenie vyhľadávania dokladu. Pri vrátení alebo reklamácii tovaru stačí v aplikácii virtuálnej registračnej pokladnice naskenovať QR kód z pokladničného dokladu, na ktorom bol evidovaný, a daný tovar vybrať.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie