• Dnes je: Utorok 07. júla 2020 meniny má Oliver

Viete, čo je najväčším zdrojom infekcií v domácnosti?

Viete, čo je najväčším zdrojom infekcií v domácnosti?

Približne 90% z hubiek na umývanie riadu v domácnostiach obsahujú vysoké koncentrácie baktérií a 10% z nich nie sú vhodné pre použitie

Kľučky, rôzne kľúče alebo wc, to sú najviac znečistené predmety aj napriek tomu, že ich často umývame. Ale viete, čo v domácnosti je najväčším zdrojom infekcií? Treba si dávať na to pozor a častejšie vymieňať.

Približne 90% z hubiek na umývanie riadu v domácnostiach obsahujú vysoké koncentrácie baktérií a 10% z nich nie sú vhodné pre použitie, zo zdravotných dôvodov alebo chorôb, ktoré by mohli rozšíriť.

Je fakt, že hubka na umývanie riadu je domovom mnohých baktérií.

„Viac ako 85% ľudí nemá prepláchnutie špongiu na dostatočne vysokej teplote, aby zabili baktérie, ktoré sa v nej hromadia“, hovoria britskí odborníci na hygienu.


Na základe ich výskumu, hubky na umývanie riadu obsahujú šesťkrát viac baktérií ako kľučky dverí kúpeľní, ktoré sú hlavným zdrojom chorôb a infekcií. Huby sú rajom pre baktérie, pretože sú stále vlhké a to je pre ne vynikajúce prostredie.


Aby ste sa vyhli prípadným možným chorobám alebo infekciám odporúča sa, aby ste po každom umývaní riadu opláchli špongiu s horúcou vodou a vyperte ju s antibakteriálnym čistiacim prostriedkom raz za dva dni.


Ďalej je dôležité meniť špongiu každé dva týždne za novú. Môžete si ju ponechať dlhšie, ak ju operiete pri teplote vyššej ako 60 stupňov v umývačke riadu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie