• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Viedenské letisko v júni zažilo nárast pasažierov, vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ

Viedenské letisko v júni zažilo nárast pasažierov, vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ

Viedenské letisko a letiská Malta a Košice minulý mesiac spolu vybavili zhruba 3,2 mil.

VIEDEŇ 14. júla (WebNoviny.sk) - Počet pasažierov, ktorých vybavila spoločnosť Letisko Viedeň vrátane letísk Malta a Košice, v júni medziročne stúpol o 9,3 percenta na približne 3,2 milióna. Za celý prvý polrok sa zvýšil o 7,6 percenta na 15,1 milióna cestujúcich.

Nárast pasažierov

Viedenské letisko v júni dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 7,9 percenta na vyše 2,494 milióna. Letisko na Malte minulý mesiac evidovalo rast počtu pasažierov o 14,6 percenta na 663 088 ľudí a počet pasažierov letiska Košice stúpol o 12,1 percenta na 52 528. Spoločnosť Letisko Viedeň o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.


Celkový počet cestujúcich z viedenského letiska, ktorí smerovali do východnej Európy, v júni medziročne vzrástol o 5,2 percenta a počet pasažierov cestujúcich do západnej Európy stúpol o 5,7 percenta. Výrazne vzrástol počet cestujúcich na Ďaleký východ, a to o 41,9 percenta.

Cestovali aj do Severnej Ameriky

Počet pasažierov smerujúcich na Blízky východ sa zvýšil o 5,7 percenta a do Severnej Ameriky sa zväčšil o 3,6 percenta. Preprava cestujúcich do destinácií v Afrike medziročne stúpla o 37,8 percenta.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice - Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie