• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Viedeň plánuje podporiť prevádzkovateľov gastroprevádzok, zriadi verejné záhrady

Viedeň plánuje podporiť prevádzkovateľov gastroprevádzok, zriadi verejné záhrady

Na podrobnostiach konceptu sa ešte pracuje.

8.3.2021 (Webnoviny.sk) - Mesto Viedeň zriadi verejné záhrady, aby podporilo prevádzkovateľov gastronomických zariadení, ktorí nemajú vlastné predzáhradky. Na podrobnostiach konceptu sa ešte pracuje, uviedol pre agentúru APA predstaviteľ samosprávy.

Vzhľadom na rastúci počet osôb infikovaných koronavírusom sa ďalšie kolo rozhovorov o pandemických opatreniach medzi zástupcami centrálnej vlády a spolkových vlád pravdepodobne uskutoční 15. marca. Naďalej platí, že reštaurácie by sa mali otvárať k 27. marcu, v prípade spolkovej krajiny Vorarlbersko už 15. marca.

S výnimkou Vorarlberska sa počíta iba s otvorením exteriérových prevádzok, aj to pod podmienkou, že počty nových infekcií výraznejšie nevzrastú. Vzhľadom na pandemickú situáciu nastupujú pochybnosti, či sa otvorenie stihne v plánovanom termíne.

Plán na vytvorenie verejných záhrad, kde budú môcť podnikatelia v gastronómii ponúkať svoje služby, zverejnil minulý týždeň starosta Viedne Michael Ludwig. Ľudia sa tam budú môcť stretávať v kontrolovaných podmienkach pri dodržaní primeraných pandemických opatrení, uviedol v tom čase Ludwig.

Viac k téme: Ekonomické dopady koronavírusu, gastrosektor

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie