• Dnes je: Pondelok 14. októbra 2019 meniny má Boris

Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii

Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii

Útočiaci muži zvalili demonštrantov na zem a roztrhali im transparenty.

11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Skupina mužov v oblekoch a kravatách vo štvrtok surovo napadla demonštrantov, ktorí pred budovou tureckého veľvyslanectva v ukrajinskom Kyjeve pokojne protestovali proti tureckej ofenzíve proti Kurdom v severovýchodnej Sýrii.

Na záberoch, ktoré demonštranti v piatok zverejnili na internete, vidno, ako z budovy tureckého veľvyslanectva vychádza skupina mužov a surovo útočí na demonštrantov.

Viacerých z nich útočníci zložili na zem, demonštrantom tiež roztrhali transparenty. Nakoniec útočníci zase odišli do budovy veľvyslanectva.

Kyjevská polícia ani turecké veľvyslanectvo sa zatiaľ k týmto informáciám nevyjadrili. Nebolo by to však po prvý raz, čo Turecko rieši protesty v zahraničí surovými útokmi.

Veľký šok vyvolal napríklad brutálny útok ochranky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na kurdských demonštrantov počas jeho oficiálnej návštevy v USA v roku 2017.

Demonštrácie proti tureckým vojenským útokom na Kurdov, ktoré si podľa oficiálnych tureckých štatistík vyžiadali už stovky obetí, sa konali v minulých dňoch vo viacerých európskych mestách vrátane Bratislavy.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pozrite si náš nový Magazín!

Video: Koľko času maximálne by malo dieťa stráviť za počítačom, mobilom či tabletom?


Počasie