• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Veriaci sa zrejme dočkajú súkromných modlitieb v kostoloch, Zvolenský dostal od Hegera prísľub

Veriaci sa zrejme dočkajú súkromných modlitieb v kostoloch, Zvolenský dostal od Hegera prísľub

Zastupujúci minister tiež deklaroval, že sa pokúsi hľadať riešenie, aby sa mohli čo najskôr obnoviť bohoslužby s účasťou veriacich.

30.3.2021 (Webnoviny.sk) - Zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger (OĽaNO) prisľúbil predsedovi Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Stanislavovi Zvolenskému, že predloží návrh, ktorým by bola garantovaná individuálna duchovná starostlivosť v kostoloch napriek zákazu vychádzania.

Ako ďalej informuje tlačová kancelária KBS, na pondelňajšom spoločnom stretnutí arcibiskup informoval ministra o problémoch, s ktorými sa veriaci stretávajú počas lockdownu. Podľa cirkvi dochádza kvôli chýbajúcej výnimke pre individuálnu pastoračnú službu opakovane k zatváraniu kostolov otvorených pre súkromnú modlitbu.

Heger podľa KBS takisto deklaroval, že sa pokúsi hľadať riešenie, aby sa pri dodržaní všetkých hygienických predpisov mohli čo najskôr obnoviť bohoslužby s účasťou veriacich.


Zvolenský už v nedeľu 28. marca skonštatoval, že dúfa, že aspoň individuálna pastorácia dostane na Slovensku čo najskôr legálnu garanciu a polícia prestane zatvárať kostoly otvorené pre súkromnú návštevu veriacich. Podľa arcibiskupa uviedol infektológ Vladimír Krčméry, že individuálnu pastoračnú službu pokladá za legitímnu a v tomto čase za potrebnú.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie