• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Veľké spájania politických strán nebolo pred vyhlásením volieb vidno, tvrdí Viskupič a obáva sa prepadnutia hlasov

Veľké spájania politických strán nebolo pred vyhlásením volieb vidno, tvrdí Viskupič a obáva sa prepadnutia hlasov

Marián Viskupič z SaS neočakáva ďalšie spájanie strán, má však obavy, že prepadnú hlasy, najmä na pravej strane spektra.

10.6.2023 (SITA.sk) - Poslanec Národnej rady (NR) SR Marián Viskupič (Sloboda a Solidarita – SaS) si myslí, že sme pred vyhlásením termínu predčasných parlamentných volieb nevideli veľké spájania politických subjektov a skôr sa spájali malí s malými.

Je však toho názoru, že je dobré, že predseda parlamentu Boris Kollár ponechal stranám čas na spájanie, keďže termín volieb vyhlásil na konci lehoty. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Hlas je prirodzený partner Smeru

Viskupič neočakáva ďalšie spájanie strán, má však obavy, že prepadnú hlasy, najmä na pravej strane spektra.

Poslanec Ladislav Kamenický zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) uviedol, že prirodzeným partnerom pre Smer je strana Hlas – sociálna demokracia.

Myslí si, že by bolo dobré a prospešné pre obe strany, ak by sa ešte pred voľbami dohodli na tom, že budú prípadne tvoriť nejakú kostru budúcej vlády.

SNS je potenciálny koaličný partner

Ak by sa Slovenská národná strana (SNS) dostala do parlamentu, Kamenický uviedol, že by pre nich predstavovala potenciálneho koaličného partnera.

Smer sa však podľa neho bude usilovať o čo najsilnejší mandát, aby to boli oni, kto si bude vyberať partnerov. Dodal, že nebudú chcieť, aby v programovom vyhlásení vlády bolo vystúpenie Slovenska z Európskej únie a Severoatlantickej aliancie (NATO).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie