• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Vedenie ruskej armády sa chce na Ukrajine sústrediť na obranu, ale nemá odvahu ísť za Putinom

Vedenie ruskej armády sa chce na Ukrajine sústrediť na obranu, ale nemá odvahu ísť za Putinom

Namiesto účinnej obrany podľa ISW mrhajú elitnými jednotkami vo vyčerpávajúcich bojoch za malé zisky.

23.4.2023 (SITA.sk) - Velenie ruskej armády podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) sa pravdepodobne snaží presvedčiť ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa Moskva na Ukrajine vzdala ofenzívnych operácií a aby sa sústredila na obranu.

Inštitút však predpokladá, že velenie armády nemá odvahu predložiť túto myšlienku Putinovi priamo. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov sú pravdepodobne citliví na hrozbu ukrajinskej protiofenzívy, ale na Putinovo naliehanie pravdepodobne pokračujú v posielaní profesionálnych vojakov na posilnenie nezmyselných ofenzívnych operácií," uviedol Inštitút pre štúdium vojny.

ISW poukazuje na to, že Putin uprednostňuje vernosť pred odbornosťou, čo pravdepodobne bráni Šojguovi a Gerasimovovi v sústreďovaní sa na vytvorenie optimálnych podmienok na účinnú obranu a namiesto toho mrhajú elitnými jednotkami vo vyčerpávajúcich bojoch za malé zisky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie