• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Vedenie a tímy formuly 1 odmietli ponuku Bahrajnu, nechcú sa predbiehať prednostným očkovaním

Vedenie a tímy formuly 1 odmietli ponuku Bahrajnu, nechcú sa predbiehať prednostným očkovaním

Prezident F1 Stefano Domenicali: "Prioritou sú najzraniteľnejšie osoby, v rade na očkovanie sa nechceme a nebudeme predbiehať.

1.3.2021 (Webnoviny.sk) - Vedenie prestížneho motoristického seriálu majstrovstiev sveta monopostov F1 ani jednotlivé stajne sa nechystajú využiť ponuku Bahrajnu na zaočkovanie jednotlivých účastníkov. V krajine sa od 12. do 14. marca uskutoční predsezónne testovanie na okruhu v Sachíre, o dva týždne neskôr je tam naplánovaný aj ostrý štart súťažného ročníka.

Predstavitelia súťažného areálu prišli s ponukou aj preto, že časový odstup oboch akcií umožní aplikáciu dvoch dávok vakcíny Pfizer-BioNTech. Informuje o tom web BBC Sport.

"Keďže väčšina účastníkov kolotoča F1 bude v Bahrajne osobne prítomná v oboch termínoch a prvýkrát približne tri týždne pred Veľkou cenou Bahrajnu, prichádzame s ponukou očkovania pre všetkých záujemcov," informovali zástupcov F1 predstavitelia okruhu v Sachíre.

Hovorca F1 na ponuku reagoval vyhlásením, že vedenie seriálu aj väčšina tímov podliehajú pôsobnosti britského zdravotníctva a tam aj podstúpia očkovanie podľa určeného poradovníka. Nedávno prezident F1 Stefano Domenicali uviedol: "Prioritou sú najzraniteľnejšie osoby, v rade na očkovanie sa nechceme a nebudeme predbiehať." Vedenie F1 má sídlo v Londýne a Veľká Británia je tiež domovom ôsmich z desiatich stajní.

Viac k téme: COVID-19, F1 Formula 1, Koronavírus

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie