• Dnes je: Streda 30. septembra 2020 meniny má Jarolím

Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie?

Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie?

Za veľkou katastrofou, ktorú vedci očakávajú, má stáť nadmerné odlesňovanie.

10.8.2020 (Webnoviny.sk) - Podľa najnovších vedeckých výpočtov nastane koniec sveta v priebehu najbližších štyroch desaťročí. Odborníci Mauro Bologna a Gerardo Aquino na základe najnovších výpočtov uviedli, že vysoká miera odlesňovania na planéte povedie k obrovskej katastrofe. Ľudstvo má podľa nich pred sebou už iba dve až štyri dekády.

Bologna a Aquino sa rozhodli analyzovať mieru odlesňovania na našej planéte a spotrebu zásob svetovej populácie. Podľa názoru uvedenej dvojice výskumníkov existuje až 90-percentná šanca, že naša civilizácia bude o niekoľko desaťročí minulosťou.

"Na základe porovnania súčasnej miery spotreby zdrojov a najlepších odhadov nárastu technologického tempa z nášho výskumu vyplýva, že ľudstvo má menšiu ako 10-percentnú šancu na prežitie veľkej katastrofy," píšu vedci vo svojej práci.

Ako podotkli Bologna s Aquinom, stromy plnia na Zemi mnoho úloh, ktoré sú nevyhnutné na prežitie ľudstva. Okrem produkovania kyslíka absorbujú oxid uhličitý, chránia pôdu a regulujú vodné hospodárstvo. Podľa týchto odborníkov rastúce tempo odlesňovania našej planéty spôsobí, že zvyšné množstvo stromov na Zemi nedokáže zvládnuť svoje funkcie, a to bude začiatok konca súčasnej civilizácie.

Viac k téme: koniec sveta, odlesňovanie, vedci

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie