• Dnes je: Pondelok 16. mája 2022 meniny má Svetozár

Väznený Putinov kritik Alexej Navaľnyj začal hladovku, kontrolujú ho vraj každú nočnú hodinu

Väznený Putinov kritik Alexej Navaľnyj začal hladovku, kontrolujú ho vraj každú nočnú hodinu

Opozičný líder Alexej Navaľnyj obviňuje väzenskú správu aj z odopierania potrebnej zdravotnej starostlivosti.

31.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj začal vo väzení hladovku z dôvodu neposkytnutia primeranej zdravotnej starostlivosti. Oznámil v stredu na sociálnej siete Instagram.

Navaľnyj už minulý týždeň obvinil väzenskú správu, že mu neposkytuje dostatočnú starostlivosť v súvislosti s bolesťami chrbta a nohy.

Zatknutý po návrate

Namietal tiež kontroly, ktorým je podľa svojich slov vystavený každú nočnú hodinu. Postup väzenskej správy sa podľa neho rovná mučeniu s použitím odopierania spánku.

Štyridsaťštyriročného Navaľného, ktorý je najotvorenejším kritikom prezidenta Vladimira Putina, zatkli 17. januára po jeho návrate z Nemecka, kde sa päť mesiacov zotavoval po otrave nervovoparalytickou látkou.

Podľa Navaľného za útokom stál Kremeľ. Ruské úrady toto obvinenie odmietli.

Odsúdený za spreneveru

Minulý mesiac Navaľného odsúdili na 2,5 roka väzenia za to, že počas zotavovania sa v Nemecku podľa súdu porušil pravidlá podmienečného odsúdenia z roku 2014.


Vtedy mu dali za vinu spreneveru, ktorá však bola podľa Navaľného vyfabrikovaná. Európsky súd pre ľudské práva označil rozsudok z roku 2014 za nezákonný.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie