• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Vavro vie byť „psycho“, vravel jeho spoluhráč po rozhodujúcom góle Slováka v LM medzi FC Kodaň a Raków Čenstochová (foto)

Vavro vie byť „psycho“, vravel jeho spoluhráč po rozhodujúcom góle Slováka v LM medzi FC Kodaň a Raków Čenstochová (foto)

Vavrov presný zásah bol napokon rozhodujúci pre postup FC Kodaň do skupinovej časti Ligy majstrov.

31.8.2023 (SITA.sk) - Slovenský futbalový obranca Denis Vavro bol ústrednou postavou stredajšieho odvetného stretnutia play-off Ligy majstrov 2023/2024 medzi dánskym tímom FC Kodaň a poľským mužstvom Raków Čenstochová.

Vavrov zásah bol rozhodujúci

Dvadsaťsedemročný stopér v 35. minúte exportnou delovkou približne z 35 metrov otvoril skóre duelu, ktorý sa napokon skončil remízou 1:1. Keďže v minulotýždňovom úvodnom zápase v Poľsku zvíťazili hostia 1:0, Vavrov presný zásah bol napokon rozhodujúci pre postup FC Kodaň do skupinovej časti LM.

Tím z dánskej metropoly zažije po šiesty raz skupinovú časť európskeho pohára číslo jeden. „Bol to veľmi vyrovnaný zápas a bez šancí, kým sa Denis nerozhodol vystreliť z 35 metrov. Najprv som si pomyslel: ,Ach, nie. Ale potom som v televízii videl, že zbadal, kde stojí brankár, takže to urobil dobre,“ pochválil slovenského obrancu tréner FC Kodaň Jacob Neestrup.

Štýl Vavra je všetko alebo nič

Útočník Andreas Cornelius po stredajšej odvete zložil veľkú pochvalu Vavrovi, a to nielen pre nádherný gól, ktorý strelil.

Bol ,nabudený už pred zápasom, keď prišiel do šatne,“ vyhlásil podľa webu bold.dk 30-ročný zakončovateľ, ktorý sa v sezóne 2021/2022 stal tureckým majstrom v drese Trabzonsporu po boku ďalšieho Slováka Mareka Hamšíka.

Vavro vstúpil do zápasu tvrdým zákrokom na hráča poľského tímu. Cornelius so smiechom poznamenal, že štýl slovenského zadáka je zvyčajne všetko alebo nič.

Buď dobrý zákrok, alebo červená karta v prvej minúte, ale bolo to dobre načasované. Gól je tiež fantastický. Je to vlastne veľmi príjemné, že sa mu to podarilo, pretože tí Východoeurópania vedia byť ,psycho, keď veci nejdú podľa ich predstáv, takže je to dobré,“ skonštatoval Cornelius.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie