• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Vaško ml. utvoril nový svetový rekord v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní, úspechy žnel aj v skokoch (video)

Vaško ml. utvoril nový svetový rekord v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní, úspechy žnel aj v skokoch (video)

Na pretekoch Slovak Open Košice 2021 predviedol akrobatickú jazdu za 8530 bodov.

3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant Alexander Vaško ml. je držiteľ nového svetového rekordu v akrobatickej jazde vo vodnom lyžovaní za vlekom. Na víkendových pretekoch Slovak Open Košice 2021 predviedol akrobatickú jazdu za 8530 bodov.

Chýbalo mu len 20 centimetrov

"V disciplíne skoky pridal Vaško kvalitný slovenský rekord a zároveň rekord košického mostíka skokom dlhým 65,30 metra. Na vyrovnanie svetového rekordu mu chýbalo len 20 cm. V open kategórii mužov v slalome zvíťazil po nádhernom súboji so slalomovým špecialistom Izraelčanom Avim Levym slovenský reprezentant, len 19-ročný Samuel Saxa," informovali košickí organizátori v tlačovej správe.

Preteky Slovak Open Košice 2021 v spolupráci s Magistrátom mesta Košice, MÚ Mestskej časti Nad jazerom a Slovenským zväzom vodného lyžovania a wakeboardingu zorganizoval Klub vodného lyžovania Trixen Košice.

Niektorí účasť odriekli

Pre pandémiu koronavírusu neprišli do Košíc viaceré avizované výpravy. Na poslednú chvíľu svoju účasť odriekli reprezentácie Bieloruska, Rakúska a Poľska. Nechýbali aspoň Izraelčania a Nemci, aj keď v oklieštenom zložení.

"Som rád, že sa podarilo zorganizovať podujatie na najvyššej úrovni, za čo sme dostali poďakovanie aj od člena svetového koncilu Maoza Tala z Izraela. Najkrajšou odmenou bola aj divácka účasť a nový svetový rekord Alexandra Vaška v akrobatickej jazde výkonom 8530 bodov. Naši mladí pretekári utvorili množstvo slovenských či osobných rekordov a zároveň mohli vidieť krásne a hodnotné výkony svojich starších oddielových a reprezentačných kolegov a vzorov," uviedol za košických organizátorov Alexander Vaško st.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie