• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Vašečka sa ostro pustil do Bittó Cigánikovej, jej útoky na Krajčího vraj prekračujú všetky medze

Vašečka sa ostro pustil do Bittó Cigánikovej, jej útoky na Krajčího vraj prekračujú všetky medze

Richard Vašečka navrhne odvolať Janu Bittó Cigánikovú z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru.

16.2.2021 (Webnoviny.sk) - Podpredseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Richard Vašečka navrhne odvolanie Jany Bittó Cigánikovej (SaS) z postu predsedníčky parlamentného zdravotníckeho výboru.

Útoky na ministra Krajčího

Urobí tak na najbližšom zasadnutí klubu OĽaNO. Uviedol to svojom profile na sociálnej sieti. „Možno s tým nebude problém ani na koaličnej rade a SaS sa nám ešte poďakuje," doplnil Vašečka.

Podľa neho jej útoky na ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) prekračujú všetky medze. „Vysmieva sa všetkým koaličným dohodám, nehlasovala ani za Programové vyhlásenie vlády a jej komunikácia je na úrovni zlomyseľného a ignorantského človeka," podotkol.

Vyhláška o interrupciách

Bittó Cigániková kritizovala vyhlášku ministerstva zdravotníctva, na základe ktorej si ženy nad 40 rokov budú musieť za ukončenie tehotenstva do 12. týždňa na vlastnú žiadosť zaplatiť.

Ministerstvo zdravotníctva vysvetlilo, že zmenou vyhlášky sa odstraňuje diskriminácia na základe veku. Vypustila sa zdravotná indikácia počatia po 40. roku na ukončenie tehotenstva. Ak bude mať žena po štyridsiatke zdravotnú indikáciu inú, akou je vek, nič sa nemení a ukončenie tehotenstva bude aj naďalej hradené z verejného zdravotného poistenia.

Vašečka upozornil, že do Programového vyhlásenia vlády sa dostal bod, ktorý hovorí o tom, že vláda SR sa zasadí za ochranu nenarodených detí cez prevenciu interrupcií, a to najmä zlepšením finančnej situácie osamelých matiek a rodín, zastavením podpory interrupcií pri matkách vo veku nad 40 rokov a ďalšími preventívnymi opatreniami. „Za toto programové vyhlásenie hlasovala aj SaS," zdôraznil s tým, že Krajčí svoj zámer avizoval už v júli minulého roka.


Predčasné voľby nebudú, prognózujú analytici. Zmenám však môže čeliť Matovičov kabinet aj koalícia


Frustrácia Slovákov je čoraz viac citeľná, predčasné voľby však podľa politologičky nehrozia


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie