• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Vallo reaguje na kritiku presmerovania dopravy z nábrežia, sám má trému ako si s tým Bratislavčania poradia

Vallo reaguje na kritiku presmerovania dopravy z nábrežia, sám má trému ako si s tým Bratislavčania poradia

Pre vozidlá zostane po novom v tomto úseku jeden jazdný pruh v každom smere.

Zníženie počtu jazdných pruhov a vybudovanie cyklopruhov na Vajanského nábreží nie je podľa primátora Bratislavy Matúša Valla len autonómnym rozhodnutím súčasného vedenia mesta.

Zníženie jazdných pruhov

„Je to pokračovanie dialógu a úsilia, ktoré sa začalo dávno pred nami,“ vysvetľuje primátor na sociálnej sieti a reaguje tým na kritiku zmeny dopravného riešenia zo strany verejnosti. Podľa Valla je prirodzené mať obavu z toho, ako zníženie počtu jazdných pruhov ovplyvní dopravu v tejto časti mesta.

„Ja sám mám z toho veľkú trému, ktorá vyplýva z toho, ako si obyvatelia Bratislavy s touto zmenou poradia,“ napísal a dodal, že nemá však obavu z toho, či je to pre hlavné mesto dobrý krok. „Nadväzujeme ním na diskusiu, ktorá tu prebieha už veľmi dlho a na ktorej sa zúčastnili aj mnohí z vás,“ doplnil.


„Najťažšie zo všetkého je meniť návyky ľudí. Tie často bývajú jednou z mála istôt v tejto turbulentnej dobe. Ale Bratislava sa musí meniť,“ poznamenal primátor s tým, že mesto a jeho obyvatelia majú na to, aby dokázali postupne naprávať chyby z minulosti a urobili všetko pre to, aby sa neopakovali.


Začiatkom augusta začali s prácami na Rázusovom a Vajanského nábreží, ktoré výrazne zmenia organizáciu dopravy v časti nábrežia.

Oddelené cyklopruhy

Najvýraznejšou zmenou bude vybudovanie oddelených cyklopruhov a zrušenie jedného jazdného pruhu pre vozidlá medzi Mostom SNP a Šafárikovým námestím v každom smere.

„Nové cyklopruhy vznikajú na časti nábrežia, kde bezpečná cykloinfraštruktúra doteraz úplne chýbala a zároveň spoja viaceré už existujúce cyklotrasy,“ vysvetlil magistrát.


Pre vozidlá zostane po novom v tomto úseku jeden jazdný pruh v každom smere. Zrušené budú ľavé odbočenia cez električkovú koľaj na Kúpeľnú a Fajnorovo nábrežie, nakoľko tieto odbočovania spôsobovali zdržania pre ostatné vozidlá.


V úseku na Dostojevského rade medzi Landererovou a Šafárikovým námestím sa zároveň mení značenie jazdných pruhov a pribudne tu zmiešaný bus-cyklo pruh. Mesto odporúča tranzitujúcim vodičom, aby pre dopravu využili obchvat cez Einsteinovu ulici na petržalskej strane Dunaja.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie