• Dnes je: Sobota 10. apríla 2021 meniny má Igor

V žilinskej nemocnici končia čoraz mladší pacienti, často nedostali správnu ambulantnú liečbu

V žilinskej nemocnici končia čoraz mladší pacienti, často nedostali správnu ambulantnú liečbu

V troch covidových zónach žilinskej nemocnice pre dospelých zaznamenali od októbra 2020 do 20. februára 2021 už 885 hospitalizácií.

V troch covidových pavilónoch Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina sa za posledný mesiac zmenil vekový priemer hospitalizovaných pacientov a v kritickom stave prichádzajú čoraz mladšie ročníky.

Pacienti v zanedbanom stave

Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej je aktuálne tretina hospitalizovaných pacientov vo veku od 60 do 69 rokov, zatiaľ čo v predchádzajúcom období mali prevahu 70 až 80-roční pacienti.

V žilinskej nemocnici sa momentálne nachádza 90 pacientov s ochorením COVID-19, z nich osem s potrebou ventilácie. „V nemocnici končia čoraz mladší pacienti, sú v zanedbanom stave, mnohokrát nedostali správnu alebo žiadnu ambulantnú liečbu. Žiaľ, každý štvrtý hospitalizovaný pacient to nezvládne a zomiera. Pritom tu nehovoríme iba o starých a chorých ľuďoch, rastie počet pacientov vo veku okolo 40 až 60 rokov,“ poznamenal generálny riaditeľ nemocnice Igor Stalmašek.

Najmladšia pacientka vo veku 20 rokov

V troch covidových zónach žilinskej nemocnice pre dospelých zaznamenali od októbra 2020 do 20. februára 2021 už 885 hospitalizácií.

„Najmladšia pacientka bola vo veku 20 rokov, najstaršia mala 96. Kritický zdravotný stav necelých 10 percent z prijatých pacientov si vyžiadal napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, pričom takmer tri štvrtiny z nich napriek liečbe a starostlivosti ochorenie nakoniec neprekonali,“ upozornila hovorkyňa nemocnice.


Izrael je dôkazom, že očkovanie proti COVID-19 funguje. Český odborník ale varuje pred nedostatkom vakcín

Nová štúdia šokuje. Infekcia spôsobená SARS-CoV-2 môže viesť k drastickému zníženiu plodnosti u mužov


Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Česko pritvrdzuje opatrenia proti šíreniu koronavírusu, na poriadok dohliadnu tisícky vojakov

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie