• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto)

V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto)

Polícia upozorňuje, že pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou hrozí nálezcom nebezpečenstvo.

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Počas uplynulých dní prijala polícia v Žilinskom kraji niekoľko oznámení o nájdení munície z obdobia druhej svetovej vojny. Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, na miesta bol vyslaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý nájdenú muníciu zaistil k dodatočnej likvidácii. Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovala policajná hliadka.

Polícia upozorňuje občanov, že ak pri prechádzke v lese alebo obrábaní poľa, či inej činnosti nájdu muníciu, aby s ňou rozhodne nemanipulovali, nevyberali ju ani nenosili na policajné oddelenie. „Miesto nálezu je potrebné čímkoľvek označiť a bezodkladne kontaktovať políciu na bezplatnej linke 158. Polícia preverí, či ide o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície," popisuje polícia.

Pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou hrozí nebezpečenstvo. „Takáto munícia je aj napriek veku zvyčajne plne funkčná a nesprávna manipulácia by mohla mať fatálne následky," dodáva polícia.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie