• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

V tíme Slovákov v príprave na MS 2023 pribudli útočníci Chromiak a Jedlička, vypadol zranený obranca Golian

V tíme Slovákov v príprave na MS 2023 pribudli útočníci Chromiak a Jedlička, vypadol zranený obranca Golian

Otázny je zatiaľ príchod útočníka Adama Ružičku a obrancu Martina Fehérváryho z klubov zámorskej NHL.

26.4.2023 (SITA.sk) - V kádri slovenskej seniorskej hokejovej reprezentácie v príprave na májové majstrovstvá sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige pribudli v stredu útočníci Martin Chromiak s Marošom Jedličkom a opustil ho obranca Andrej Golian, ktorý si počas utorňajšieho tréningu zlomil kostičku v pravom zápästí.

Golian ani Čerešňák si nezahrajú

"Veľmi nás to mrzí. Nikdy nechcete, aby sa hráč zranil, tobôž nie v tréningu. Andrej sa prezentoval dobrými výkonmi, drel a mal veľkú šancu prepracovať sa na majstrovstvá sveta. Žiaľbohu, stalo sa. Je nám to ľúto," informoval Peter Frühauf, asistent reprezentačného trénera Craiga Ramsaya, pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Okrem Goliana nepôjde na MS 2023 ani ďalší obranca Peter Čerešňák, ktorého tiež trápia zdravotné problémy.

Očakávané zmeny v nominácii

Dávid Mudrák nahradil v utorok v obrane chorého Mária Grmana, s tímom už trénovali v Trenčíne aj ďalší obrancovia Patrik Koch so Samuelom Kňažkom a útočník Pavol Regenda. V budúcom týždni by mal pribudnúť útočník Miloš Kelemen z klubu zámorskej NHL Arizona Coyotes.

"Oficiálne ho ešte nemôžeme potvrdiť, doťahujeme posledné detaily v administratívnom procese. Ak však pôjdu veci hladko, budúci utorok by sme ho mohli privítať na tréningu," uviedol Frühauf.

Otázny je zatiaľ príchod útočníka Adama Ružičku a obrancu Martina Fehérváryho z klubov zámorskej NHL Calgary Flames, resp. Washington Capitals. Ďalšie zmeny v nominácii sa už neočakávajú. Slováci odohrajú koncom tohto týždňa dva prípravné duely proti Nemcom - v piatok v Žiline (17.30 h) a v sobotu v Trenčíne (14.30 h).

Súčasný káder slovenskej reprezentácie hokejistov pred prípravnými zápasmi proti Nemecku (zdroj: SZĽH):

Brankári: Samuel Hlavaj, Šimon Latkóczy, Matej Tomek, Stanislav Škorvánek

Obrancovia: Michal Beňo, František Gajdoš, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák

Útočníci: Jozef Baláž, Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Martin Faško-Rudáš, Adrián Holešinský, Marek Hrivík, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Martin Chromiak, Maroš Jedlička

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie