• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

V Thajsku popravili väzňa, ktorý pri krádeži telefónu smrteľne dobodal chlapca, aktivisti sa búria

V Thajsku popravili väzňa, ktorý pri krádeži telefónu smrteľne dobodal chlapca, aktivisti sa búria

Ide o prvú popravu od roku 2008.

BANGKOK 19. júna (WebNoviny.sk) - V Thajsku vykonali prvú popravu po deviatich rokoch, čo vyvolalo kritiku zo strany ľudskoprávnych organizácií.

Dvadsaťšesťročný Theerasak Longji skonal v pondelok po podaní smrtiacej injekcie. Na trest smrti ho odsúdili za vraždu 17-ročného chlapca, ktorého 24-krát bodol, pretože mu chcel vziať mobilný telefón. V prípade z roku 2012, ktorý v krajine vyvolal obrovské rozhorčenie, ho uznali vinným z vraždy s priťažujúcimi okolnosťami. Rozsudok neskôr potvrdili aj odvolací a najvyšší súd.


Ako v utorok informovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International, pondelková poprava bola v Thajsku prvá od augusta 2009, keď dostali trest smrti dvaja pašeráci drog. Ten nasledoval po šiestich rokoch od predchádzajúcej popravy.

Theerasak bol siedmym odsúdeným, ktorého popravili smrtiacou injekciou od roku 2003, keď Thajsko na tento spôsob popravy prešlo zo zastrelenia popravčou čatou. Podľa správy nápravnovýchovných zariadení v krajine od roku 1930 popravili 326 ľudí.

,

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie