• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

V Slovenskom raji uzavreli pre vysokú hladinu vody viaceré rokliny, Horská záchrana služba apeluje na turistov

V Slovenskom raji uzavreli pre vysokú hladinu vody viaceré rokliny, Horská záchrana služba apeluje na turistov

Národný park pripomína, že okrem spomínaných turistických chodníkov pretrváva zvýšené riziko aj v iných lokalitách.

6.8.2023 (SITA.sk) - V Slovenskom raji sú pre vysokú hladinu vody v dôsledku výdatných dažďov uzatvorené viaceré rokliny.

Apelácia horskej záchrannej služby

Ide o Suchú Belú, Piecky, Veľký Sokol, Malý a Veľký Kyseľ, aj úsek Prielomu Hornádu od hrdla až po Tomášovský výhľad. Upozorňuje na to Horská záchranná služba. Horskí záchranári zároveň apelujú na turistov a návštevníkov, aby sa podľa možností spomínaným úsekom vyhli, obmedzili pohyb v týchto lokalitách a nevystavovali sa nebezpečenstvu.

„Pohyb v takomto prostredí za momentálnych podmienok môže viesť k ohrozeniu zdravia alebo života,“ varovali. Národný park Slovenský raj neskôr v podvečer informoval, že po vyhodnotení situácie priamo v teréne bude až do odvolania uzatvorená aj Ferrata HZS Kyseľ.

Potreba maximálnej opatrnosti

Biely potok k ferrate je priechodný, ale samotná ferrata nie je pre turistov v súčasnosti priechodná bez problémov. V lokalite sa nachádzajú rozvodnené a podmočené spodné úseky,“ uviedol na sociálnej sieti. Prielom Hornádu je podľa informácií z terénu zatopený v úseku pod Hrdlom Hornádu, pod vodou sú aj stúpačky pod Letanovským Mlynom.

Správa národného parku pripomína, že okrem spomínaných turistických chodníkov pretrváva zvýšené riziko aj v iných lokalitách národného parku. Návštevníkov preto prosí o maximálnu opatrnosť pri pohybe po klzkých kameňoch, stúpačkách a iných technických zariadeniach. Rovnako si majú dať pozor na koreňoch stromov a na exponovaných úsekoch chodníkov v strmých svahoch, ktoré môžu byť podmočené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie